Spotkanie z kolektywem Sputnik Photos

Galeria Rondo Sztuki w Katowicach zaprasza na spotkanie z Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem promujące Zin „Strony” #2.

„Strony” (źródło: materiały prasowe)

„Strony” (źródło: materiały prasowe)

Sputnik Photos jest międzynarodowym kolektywem założonym w 2006 roku przez fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej. Doświadczenie transformacji regionu, z którego pochodzą, stało się pretekstem do wspólnego komentowania zachodzących w nim procesów społecznych, politycznych i kulturowych. Posługując się fotografią, filmem i książką fotograficzną, kolektyw od ponad dekady buduje zapis transformacji obszaru byłego bloku wschodniego. Wypowiedź tę wspiera zespół kuratorów, pisarzy, grafików i animatorów kultury. Wychodząc od fotografii dokumentalnej, rozważają jej współczesny wymiary i funkcję, eksperymentują z formą i treścią. Ważną sferą działań kolektywu są różnorodne formy edukacji wizualnej, które wspierają i promują młodych twórców z regionu.

„Strony” to powrót do idei zinu, alternatywnego magazynu tworzonego przez artystów. Do jego zrobienia Sputnik Photos zaprosił ludzi pióra, a w przestrzeni miejskiej oddał głos innym artystom wizualnym. Drugi numer STRON ukazał się 4 października.

Spotkanie promujące Zin „Strony” #2. kolektyw Sputnik Photos
Prowadzenie: Daria Malicka
7 listopada 2017 roku, godz. 18.00
Rondo Sztuki w Katowicach

Dodaj komentarz