Jacob Kurek gościem cyklu Mistrzowie Architektury

23 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury, którego gościem będzie Jacob Kurek.

Henning Larsen Architects, Harpa Concert and Conference Centre w Reykjavik, Islandia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Henning Larsen Architects, Harpa Concert and Conference Centre w Reykjavik, Islandia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mistrzowie Architektury są cyklem wykładów światowej sławy architektów organizowanym przez katowicki SARP od 2004 roku. Bohaterem najbliższego spotkania będzie Jacob Kurek z Henning Larsen Architects.

Henning Larsen Architects to jedno z największych biur architektonicznych w Skandynawii. Ich projekty można znaleźć niemal na każdym kontynencie, a wszystkie z nich odpowiadają na potrzeby użytkowników i społeczeństwa, przy jednoczesnym poszanowaniu lokalnej kultury. Najbardziej znaną realizacją biura jest sala koncertowa Harpa w Reykjaviku, za którą pracownia została uhonorowana nagrodą im. Mies’a van der Rohe w 2013 roku.

Jacob Kurek, duński architekt, pełniący funkcję partnera w Henning Larsen Architects, przez 6 lat prowadził oddział w Rijadzie, gdzie był odpowiedzialny za projekty realizowane na Półwyspie Arabskim. Z powodzeniem dostosowywał swoje pomysły do wyjątkowych lokalnych warunków – zarówno geograficznych i krajobrazowych, jak również społecznych i kulturowych. Został uznany za jednego z pięciu najbardziej wpływowych architektów na Bliskim Wschodzie. Obecnie realizuje projekty w różnych częściach Europy.

Podczas wykładu w Katowicach przedstawi jak wykorzystywać potencjał danej kultury, poprzez dodawanie nowych wartości urbanistycznych.

Aby wziąć udział w spotkaniu, konieczna jest rejestracja poprzez formularz zamieszczony na stronach organizatora i w wydarzeniu na Facebook’u.

Mistrzowie Architektury: Jacob Kurek
23 listopada o godzinie 18.00
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR