Listopad ze Zdzisławem Beksińskim

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z malarstwem w wydaniu scenicznym i wirtualną podróży przez niezwykłe przestrzenie wyobraźni Zdzisława Beksińskiego. A na koniec spotkanie z Piotrem Dmochowskim – marszandem i przyjacielem malarza.

„Kryptonim 27” (źródło: materiały prasowe)

„Kryptonim 27” (źródło: materiały prasowe)

4, 5 listopada (sobota, niedziela), godz. 19.00, Scena NCKKryptonim 27 – Art Color Ballet

Widowisko muzyczne inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego. Spektakl przenosi niezwykłe wizje malarza na scenę i próbuje rozczytać ukryte znaczenia jego dzieł. Widz wnika w przestrzeń stworzoną z ruchomych obrazów, baletowych ciał, hologramów i żywej muzyki. Między jawą i snem, w niejasnym planie fantastycznych wizji, nadwrażliwej wyobraźni i ukrytych lęków. Spektakl prezentowany w ramach OPEN EYES FESTIVAL 2017.

3, 4, 5 listopada (piątek, sobota, niedziela), godz. 11.00 – 19.00, NCK

De Profundis – Beksiński VR. Głównym zamysłem projektu jest udostępnienie miłośnikom malarstwa Beksińskiego nowej formy interakcji ze sztuką. Okulary VR pozwalają na osobistą podróż w głąb obrazów, przeprowadzając zwiedzającego poprzez cztery surrealistyczne światy z pogranicza jawy i snu. Elementy otoczenia oraz animacje postaci z oryginalnych obrazów Beksińskiego potęgują wrażenie przeniesienia do innego miejsca. Podróż poprzedza spacer po wirtualnej galerii zawierającej najbardziej znane dzieła malarza. Wydarzenie realizowane w ramach OPEN EYES FESTIVAL 2017.

11 listopada (sobota), godz. 13.00, Biała Galeria CENTRUM

Beksiński-Dmochowski. Listy 1999-2003. Spotkanie z Piotrem Dmochowskim, osobą, która odkryła sztukę Zdzisława Beksińskiego dla szerokiej publiczności i od ponad 30 lat upowszechnia jego malarstwo na całym świecie.

„Kryptonim 27” (źródło: materiały prasowe)

„Kryptonim 27” (źródło: materiały prasowe)

Listopad ze Zdzisławem Beksińskim
listopad 2017 roku
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz