• 2017-11-03

V Fetting Festiwal już w przyszłym tygodniu

Już 11 listopada w Baranowie odbędzie się Festiwal Edmunda Fettinga, podczas którego usłyszymy piosenki Wojciecha Młynarskiego.

V Fetting Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

V Fetting Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już V edycja Fetting Festiwalu, kulturalnego wydarzenia, poświęconego polskiemu artyście, znanemu i lubianemu aktorowi i piosenkarzowi – Edmundowi Fettingowi – który w czasach wojennych zamieszkiwał w Baranowie. Organizatorzy postanowili wesprzeć młodych twórców w wyjściu ku szerszej publice z własnym talentem, ekspresją i kreatywnością.

Festiwal ma formę dwuetapową: konkursu muzycznego i recitalu gwiazdy wieczoru. Część konkursowa poświęcona jest znanym polskim artystom, którzy tworzyli w ubiegłym stuleciu. W tym roku uczestnicy wykonają utwory z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.

Corocznie po części konkursowej odbywa się recital polskich artystów. W tym roku zarówno gwiazdą wieczoru, jak i Ambasadorem edycji – zasiadającym jednocześnie w gronie jurorów – będzie Marek Kaliszuk. To aktor teatralny, musicalowy i filmowy oraz wokalista, który w listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W 2017 roku nagrał singiel Naprzeciw, który zapowiada jego debiutancką płytę.

Misją festiwalu jest przypomnienie młodemu pokoleniu postaci i twórczości wybitnego Edmunda Fettinga. To także połączenie tradycji ze współczesnością poprzez wykonywanie utworów z lat ubiegłych w nowoczesny, innowacyjny sposób.

V Fetting Festiwal
11 listopada 2017 roku, godz. 17.00
Baranów k/Warszawy

Dodaj komentarz