• 2017-10-31

Waldemar Siatka – pół cieniem, pół serio

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Pół cieniem, pół serio autorstwa Waldemara Siatki. Wernisaż odbędzie się 6 listopada w Galerii Fotografii Ratusz.

„Pół cieniem, pół serio” wystawa W.Siatka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Waldemar Siatka, „Pół cieniem, pół serio”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa stanowi retrospekcję obszaru świata techniki, który obecnie, na progu czwartej rewolucji przemysłowej, stanowi odległą przeszłość. Prezentowane na wystawie prace powstały w okresie 2015–2017, głównie na terenie Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego oraz Podkarpackiego Zagłębia Naftowego. Opowiadają o zakładach przemysłowych, spośród których część działała jeszcze w latach 60-tych XX wieku. Opowiadają także o fascynacji światem techniki oraz stanowią refleksję nad jego oddziaływaniem na nasze życie codzienne.

Waldemar Siatka – autor sześciu wystaw indywidualnych i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Uczestnik i organizator plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw, warsztatów i innych przedsięwzięć artystycznych. Fotografuje amatorsko, z niewielkimi przerwami, od około 30 lat. Opisuje świat wąskim i szerokim kątem, prawie zawsze w oparciu o światło zastane i często w konwencji reportażu.

W kadrze interesuje mnie przyroda, krajobraz i architektura. Fascynuje mnie pejzaż. Eksperymentuję z portretem i fotografią człowieka we wszystkich jej odmianach. Wiele satysfakcji sprawiają mi nieustanne próby opowiadania za pomocą fotografii o świecie techniki.

Waldemar Siatka, Pół cieniem, pół serio
6 listopada 2017 roku
Galeria Fotografii Ratusz, Zamość

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR