• 2017-10-31

Koncerty w Klubie RE: Jerusalem In My Heart i Doldrums + Petra Glynt

Już 3 listopada w krakowskim Klubie RE zagra Jerusalem In My Heart, natomiast Doldrums i Petra Glynt odwiedzą Kraków 6 listopada, także w RE.

Jerusalem In My Heart (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerusalem In My Heart (źródło: materiały prasowe organizatora)

Audiowizualny happening pod nazwą Jerusalem in My Heart funkcjonuje od 2005 roku. Od początku centralną rolę odgrywa w nim montrealski muzyk i producent, Radwan Ghazi Moumneh, Libańczyk od wielu lat związany z niezależną sceną muzyczną w Montrealu – początkowo – w latach 90. jako gitarzysta, a w ostatniej dekadzie także niestrudzony dźwiękowiec i producent muzyczny. Moumneh ma też związki z eksperymentalną sceną muzyczną w Bejrucie, gdzie co roku spędza parę miesięcy.

Od strony muzycznej, projekt Jerusalem in My Heart to także próba łączenia różnych historii. Słuchając wydanego w 2013 roku albumu Mo7it Al-Mo7it słyszymy nowoczesność, eksperymenty i elektronikę, ale też tonacje, muzyczne skale, melizmat i brzmienie tradycyjnych instrumentów zaczerpnięte z muzyki arabskiej, wszystko nagrane z charakterem punkrockowca.

Doldrums dorastając muzycznie w późnych latach 2000. w ramach noizowej sceny miasta Montreal, producent muzyki elektronicznej Airick Woodhead założył swój solowy projekt Doldrums w 2010 roku. Muzyka Doldrums opiera się głównie na noizowych, opartych na samplach dźwiękach i hipnotycznych popowych melodiach, z dodatkiem perkusji i perkusjonaliów. Airick W. jako Doldrums szybko zaczął wypuszczać pojedyncze kawałki, 7. calowe single, remixy a nawet kolekcję teledysków VHS. Później przyszły albumy wydawane między innymi przez SUB POP.

Najnowszy album Doldrums, zatytułowany E s c został wydany 30 czerwca 2017 roku. Zmixowany przez Matthew Otto (Majical Cloudz), E s c zawiera piosenki które są kolaboracjami z Petrą Glynt i Tobiasem Rochmanem (Peleda).

Petra Glynt wspomaga Doldrums na perkusji, ale głównie zachwyca swoim solowym projektem. Jej muzyka to punkowa elektronika z dużym udziałem bębnów. Debiutanckiego albumu Petry Glynt This Trip out, który wyjdzie 27 października w Vibe Over Method.

Jerusalem In My Heart i Doldrums + Petra Glynt
3 i 6 listopada 2017 roku, godz 22.00
Klub RE w Krakowie

Dodaj komentarz