• 2017-10-31

3. Warsaw Korean Film Festival

Tegoroczny program Warsaw Korean Film Festival zaprezentuje filmy w trzech sekcjach: Hity ostatnich lat, Koreańskie smaki oraz subtelne obrazy wybitnej reżyserki i scenarzystki, absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi – Kim Hee-jung. Wszystkie seanse, spotkania oraz seminarium na temat kina koreańskiego odbędą się w Kinie Kultura.

3. Warsaw Korean Film Festival  (źródło: materiały prasowe organizatora)

3. Warsaw Korean Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komercyjne i artystyczne sukcesy kinematografii południowokoreańskiej zadziwiają świat już niemal od 20 lat. Postawienie przez rządzących na początku XXI wieku na sektor kreatywny i stworzenie specjalnych funduszy wspomagających branżę sprawiły, że filmowcy zaczęli realizować coraz ciekawsze i coraz lepsze technicznie obrazy, a Koreańczycy z dumą zaczęli je oglądać. Dzisiaj są najchętniej odwiedzającym kina narodem świata, a filmy znad rzeki Han mają na świecie status wysmakowanej rozrywki, będącej przeciwwagą dla sformatowanych i sztampowych produkcji hollywoodzkiego mainstreamu.

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich, którego trzecia edycja odbędzie się w od 7 do 13 listopada w Kinie Kultura, jest jedynym w Polsce przeglądem skupiającym się na tej ekscytującej kinematografii. Jego organizatorzy zadbali o to, aby w programie znalazły się zarówno intymne filmy autorskie jak i wielkie kinowe przeboje. Nie zabraknie też klasycznego akcentu.

3. Warsaw Korean Film Festival
Od 7 do 13 listopada 2017 roku
Kino Kultura w Warszawie

Dodaj komentarz