• 2017-10-30

Zaprojektowani prezentują program

Ogłoszono program tegorocznych Zaprojektowanych. Krakowskie Spotkania z Dizajnem potrwają od 24 do 26 listopada. Towarzyszy im konkurs Mała Rzecz 2017, w którym uczestnicy mają wykonać projekt przedmiotu inspirowanego obiektami z zasobów Wirtualnych Muzeów Małopolski.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oficjalne otwarcie Zaprojektowanych odbędzie się 24 listopada o godzinie 18.00 w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ulicy Zamoyskiego 52. Trzydniowe wydarzenie obejmie wystawy – jak Fotoprzestrzenie, których wernisaż towarzyszyć będzie otwarciu – warsztaty i spotkania z osobowościami polskiego i światowego wzornictwa – Margaret Larmuth czy Gosią i Tomkiem Rygalik – oraz targi dizajnu.

Aleksandra Nędzi wygłosi wykład pt. W gąszczu paragrafów… umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich – zagadnienia praktyczne, a Monika Harłacz podczas prelekcji Zanim zaprojektujesz sklep… da 10 wskazówek visual merchandisingu, które konstruktywnie pomagają stworzyć świetne miejsce sprzedażowe.

Wspomniana wcześniej Margaret Larmuth poprowadzi panel dyskusyjny w języku angielskim Design Brain Hack, zaś absolwenci SWP porozmawiają o kondycji zawodu projektanta wnętrz podczas debaty Dyplom i co dalej.

Bogata oferta wykładowo-warsztatowa pozwoli ponadto zapoznać się z kolorystycznymi trendami 2018 roku czy posłuchać, co Adam Groch ma do powiedzenia O zawodzie projektantaem: a dokładniej o procesach wdrożeniowych i współpracy z podwykonawcami. Firma PatyNowy pokaże Przykłady nieszablonowych połączeń kolorystycznych w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach oraz poprowadzi warsztaty z łączenia i mieszania barw. Monika Mroczkowska przybliży, czym jest Fotografia architektury i wnętrz podczas warsztatów od podstaw, a Grzegorz Garcarz spotka się z uczestnikami na warsztatach, których bohaterami będą Inicjał, exlibris, ślady, odciski i faktury.

Krakowskim Spotkaniom z Dizajnem towarzyszy wykład dr. Huberta Bilewicza pt.  Ład rzeczy: projektowanie i sztuka stosowana II Rzeczypospolitej, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 17.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Zwieńczeniem programu będą niedzielne targi designu odbywające się w Starej Zajezdni w godzinach od 11.00 do 18.00. 100 Wystawców zaprezentuje asortyment małych firm dizajnerskich, startupów, rzemieślników i artystów. Targi będą doskonałą okazją do spotkania z wartościowym polskim dizajnem i zrobienia świątecznych zakupów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych organizatorów.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem 
Od 24 do 26 listopada 2017 roku
Krakowskie Szkoły Artystyczne
ul. Zamoyskiego 52

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR