• 2017-10-30

Zaprojektowani prezentują program

Ogłoszono program tegorocznych Zaprojektowanych. Krakowskie Spotkania z Dizajnem potrwają od 24 do 26 listopada. Towarzyszy im konkurs Mała Rzecz 2017, w którym uczestnicy mają wykonać projekt przedmiotu inspirowanego obiektami z zasobów Wirtualnych Muzeów Małopolski.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oficjalne otwarcie Zaprojektowanych odbędzie się 24 listopada o godzinie 18.00 w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ulicy Zamoyskiego 52. Trzydniowe wydarzenie obejmie wystawy – jak Fotoprzestrzenie, których wernisaż towarzyszyć będzie otwarciu – warsztaty i spotkania z osobowościami polskiego i światowego wzornictwa – Margaret Larmuth czy Gosią i Tomkiem Rygalik – oraz targi dizajnu.

Aleksandra Nędzi wygłosi wykład pt. W gąszczu paragrafów… umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich – zagadnienia praktyczne, a Monika Harłacz podczas prelekcji Zanim zaprojektujesz sklep… da 10 wskazówek visual merchandisingu, które konstruktywnie pomagają stworzyć świetne miejsce sprzedażowe.

Wspomniana wcześniej Margaret Larmuth poprowadzi panel dyskusyjny w języku angielskim Design Brain Hack, zaś absolwenci SWP porozmawiają o kondycji zawodu projektanta wnętrz podczas debaty Dyplom i co dalej.

Bogata oferta wykładowo-warsztatowa pozwoli ponadto zapoznać się z kolorystycznymi trendami 2018 roku czy posłuchać, co Adam Groch ma do powiedzenia O zawodzie projektantaem: a dokładniej o procesach wdrożeniowych i współpracy z podwykonawcami. Firma PatyNowy pokaże Przykłady nieszablonowych połączeń kolorystycznych w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach oraz poprowadzi warsztaty z łączenia i mieszania barw. Monika Mroczkowska przybliży, czym jest Fotografia architektury i wnętrz podczas warsztatów od podstaw, a Grzegorz Garcarz spotka się z uczestnikami na warsztatach, których bohaterami będą Inicjał, exlibris, ślady, odciski i faktury.

Krakowskim Spotkaniom z Dizajnem towarzyszy wykład dr. Huberta Bilewicza pt.  Ład rzeczy: projektowanie i sztuka stosowana II Rzeczypospolitej, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 17.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Zwieńczeniem programu będą niedzielne targi designu odbywające się w Starej Zajezdni w godzinach od 11.00 do 18.00. 100 Wystawców zaprezentuje asortyment małych firm dizajnerskich, startupów, rzemieślników i artystów. Targi będą doskonałą okazją do spotkania z wartościowym polskim dizajnem i zrobienia świątecznych zakupów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych organizatorów.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem 
Od 24 do 26 listopada 2017 roku
Krakowskie Szkoły Artystyczne
ul. Zamoyskiego 52

Dodaj komentarz