• 2017-10-30

Grzegorz Chrapkiewicz reżyseruje Zelenkę

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają przygotowania do premiery spektaklu Opowieści o zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki. Przedstawienie reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

Peter Zelenka, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Peter Zelenka, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”, reż. Grzegorz Chrapkiewicz (źródło: materiały prasowe teatru)

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie to wielowątkowa komedia twórcy związanego z czeskim kinem. Operując absurdalnym dowcipem i surrealistycznym poczuciem humoru, Zelenka w niekonwencjonalny sposób opowiada historię ludzi, którzy próbują znaleźć sens życia, szczęście i miłość.

Jest to dramat bardzo mi bliski. „Siedzi we mnie” odkąd go przeczytałem bardzo dawno temu. Jest bardzo przejmujący, przy pozornie zabawnym entourage’u sytuacji i zdarzeń. Oddziałuje na mnie niezwykle prawdziwym, szczerym wzruszeniem. Jest to również tekst, dzięki któremu można w sposób niezwykle interesujący pracować z aktorami. Aktorzy mogą podczas tej pracy odnaleźć w sobie cechy, możliwości, umiejętności, pewien rodzaj wrażliwości, z którą nigdy dotąd się nie spotkali, której nigdy w sobie nie odkryli. Obojętnie jaki będzie ostateczny rezultat, wiem, że jest tu kilku aktorów, którzy porozmawiali ze sobą tak szczerze, jak nigdy dotąd – mówi Grzegorz Chrapkiewicz.

Realizatorzy:

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Muzyka: Szymon Wysocki
Reżyseria świateł odpowiada: Olaf Tryzna

Występują: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Urszula Mazur, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Patryk Ołdziejewski, Piotr Szekowski oraz gościnnie: Aleksandra Przesław, Łukasz Borkowski, Marek Cichucki i Dawid Malec.

Petr Zelenka, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie
Premiera: 4 listopada 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dodaj komentarz