• 2017-10-28

Nowa płyta Stereophonics już w sprzedaży

Walijska formacja Stereophonics powraca z nowym albumem Scream Above The Sounds. Premiera albumu odbyła się w piątek 27 października.

Stereophonics, „Scream Above The Sounds" (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Stereophonics, „Scream Above The Sounds" (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zespół ma na swoim koncie sześć albumów numer jeden na Wyspach oraz miliony sprzedanych płyt i singli. Kapela Kelly’ego Jonesa (wokal/gitara) i Richarda Jonesa (gitara basowa) niezmiennie proponuje nam porywającego rocka. Stereophonics nagrali piosenki w nowym składzie, w którym poza panami Jonesami są Adam Zindani (gitara), Jamie Morrison (perkusja), a także Tony Kirkham (klawisze).

Kelly Jones postanowił napisać na płytę piosenki, które są niczym hymny. Potężne, ciekawie zaaranżowane, pozbawione uczucia niepewności. I oczywiście nasycone wspaniałymi melodiami, z których walijska kapela słynie. Chociażby takimi jak otwierająca płytę kompozycja Caught By The Wind, nawiązująca do klasyków Stereophonics.

W każdej piosence jest zawarta ulga. Nawet wtedy, gdy przebija z niej też nostalgia, strach lub niepewność, wciąż przebija z niej nadzieja i jest miejsce na wyjście z trudnej sytuacji – tłumaczy Kelly.

Pierwsza singlowa kompozycja to All In One Night. Inspiracją dla utworu był film Sebastiana Schippera Victoria. Całą płytę nagrano głównie w Londynie, w RAK Studios, a także w ICP Studios w Brukseli. Zespół współpracował w studiu z doskonale sobie znanym Jimem Lowem.

Stereophonics, Scream Above The Sounds
Premiera albumu: 27 października 2017 roku
Warner Music Polska

Dodaj komentarz