• 2017-10-28

Pożar w Burdelu na ratunek ojczyźnie

Kultowy teatr Pożar w Burdelu wraca z nową premierą pt. Śmierć wrogiem ojczyzny, która odbędzie się 28 października w Teatrze WARSawy. Do grona gwiazd Pożaru w Burdelu dołączy w tym spektaklu Leszek Bzdyl, który wcieli się w rolę Dionizosa.

„Śmierć wrogiem ojczyzny”, reż. Michał Walczak (źródło: materiały prasowe)

„Śmierć wrogiem ojczyzny”, reż. Michał Walczak (źródło: materiały prasowe)

Po śmierci Wielkiego Stratega, wizjonera i nacjotechnologa Maxa Hardkora, dziedzicem nacjoimperium zostaje ginekolog i ekshumator Edmund Zgliszczak. Powołuje Instytut Żałoby Narodowej, buduje mauzoleum i pomniki Hardkora w całym kraju, a także zamawia u Tomka Bagińskiego grę komputerową o niezwyciężonym Hardkorze. Zmęczeni propagandą Polacy coraz liczniej popierają założoną przez Burdeltatę partię – Front Rozrywki Narodowej, zrzeszający lewaków, żonglerów, feministki i innych artystów, uciekających do Warszawy przed dobrą zmianą.

Na ratunek nacjoimperium przybywa travelerka, szowinistka i kochanka Hardkora – Viki Krystyna Halik-Malinowska. Aby przebić ofertę Burdeltaty, powołuje radę ocalenia kultury europejskiej, w skład której wchodzi Jan Pietrzak, Antoni Libera, Michel Houellebecq, Zenek Martyniuk, Dariusz Karłowicz i Zgliszczak, który z DNA pobranego z ateńskich ruin, wskrzesza w Warszawie teatr Dionizosa i samego boga wina.

Czy artystów uda się nawrócić na patriotyzm? Czy Front Rozrywki Narodowej wygra wybory i wejdzie do sejmu? Czy uda się wskrzesić Hardkora i stworzyć armię Niezwyciężonych? Kto wygra bitwę o Warszawę?

Realizatorzy:

Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Reżyseria: Michał Walczak
Asystent Reżysera: Areta Nastazjak
Muzyka: Wiktor Stokowski
Scenografia: Marta Kodeniec
Kostiumy: Diana Szawłowska
Choreografia: Leszek Bzdyl
Lalki medialne: Konrad Kony Czarkowski
Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota, Łukasz Lipiński
Światło: Tadeusz Perkowski
Inspicjent: Maksymilian Dobrzyński

Występują: Monika Babula, Lena Piękniewska-Bem, Betty Q, Agnieszka Darkowska (gościnnie), Agnieszka Przepiórska, Karolina Czarnecka, Kasia Kwiatkowska (gościnnie), Tomasz Drabek, Mariusz Laskowski, Wojan Trocki oraz special guest star Leszek Bzdyl.

Burdelband: Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich, Bolo Jezierski.

Śmierć wrogiem ojczyzny
Premiera: 28 października, godz, 21.00
Teatr Pożar w Burdelu
Teatr WARSawy

Dodaj komentarz