• 2017-10-28

Geometria i kolory

Galeria sztuki Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu PhotoZona zaprasza na wystawę Manfreda Batora pt. Geometria i kolory.

Manfred Bator (źródło: materiały prasowe organizatora)

Manfred Bator (źródło: materiały prasowe organizatora)

Manfred Bator – artysta plastyk, teoretyk i krytyk sztuki. Urodzony w 1986 we Wrocławiu. W latach 2006–2011 odbył studia na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie uzyskał dyplom w Pracowni Rysunku Profesora Eugeniusza Geta-Stankiewicza oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej Profesora Pawła Frąckiewicza. Dyplom został uznany za najlepszy na kierunku grafika ASP Wrocław 2011. Uczestnik ponad pięćdziesięciu wystaw w kraju i za granicą.

Jego działania plastyczne koncentrują się na malarstwie, rysunku, grafice i działaniach w przestrzeni. Doktorant w Instytucie Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wszczął przewód doktorski pod kierunkiem prof. dr hab. Ryszarda Różanowskiego. Publikuje teksty teoretyczne i krytyczne (m.in. w Piśmie Artystycznym Format, Piśmie Naukowo-Artystycznym DYSKURS oraz w Sztuce i Dokumentacji).

Zadaniem galerii PhotoZona jest prezentacja dokonań powstałych w fotomedialnym nurcie sztuki. Publiczności zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny, który ma swoje źródło w ogólnopolskim środowisku akademickim, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji powstałych w dolnośląskim kręgu artystycznym. Galeria PhotoZona organizuje wystawy o zróżnicowanym charakterze formalnym (fotografia, fotoobiekt, fotoinstalacja itp), które poza miejscem ekspozycji (Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS) będą upublicznione również w mediach elektronicznych i publikacjach.

Manfred Bator. Geometria i kolory
Kurator wystawy: Agata Szuba
Od 27 października 2017 roku
PhotoZona we Wrocławiu

Dodaj komentarz