• 2017-10-27

Osobisty portret artysty w filmie „Młynarski. Piosenka finałowa”

3 listopada na ekrany kin wejdzie Młynarski: Piosenka finałowa, film dokumentalny o Wojciechu Młynarskim w reżyserii Alicji Albrecht. O poecie i satyryku opowiadają w nim m.in. Artur Andrus, Ewa Bem, Janusz Gajos, Krystyna Janda, Marian Opania, Irena Santor, Magda Umer i Agnieszka Wilczyńska.

„Młynarski. Piosenka finałowa”  (źródło: materiały prasowe)

„Młynarski. Piosenka finałowa” (źródło: materiały prasowe)

Swoją twórczością trafiał do szerokiej publiczności. To on jako pierwszy wypełnił Salę Kongresową i niemal na każdym festiwalu w Opolu prezentował nowe, zawsze nagradzane utwory. Opowiadał o Polakach, którzy „mają mnóstwo wad, nie potrafią się wysławiać, są byle jacy, ale mają serducho”. Publiczność uwielbiała go za prostotę, inteligencją przechytrzał cenzorów. Swoją życiową filozofię wyłożył w tekście Róbmy swoje. Pisał szybko i myślał szybko. „Trudno było za jego myślą nadążyć” – wspomina Krystyna Janda.

O swojej chorobie Wojciech Młynarski w filmie mówi wprost, jak również bardzo szczerze mówi o sobie samym. Mówi o nadziei na nową przygodę, która wciąż przed nim. Ze świadomością końca, na który nie chciał się zgodzić: „Strasznie mi to wszystko szybko zleciało”.

„Młynarski. Piosenka finałowa”  (źródło: materiały prasowe)

„Młynarski. Piosenka finałowa” (źródło: materiały prasowe)

Młynarski. Piosenka finałowa, reż. Alicja Albrecht
Dystrybutor: Best Film
W kinach od 3 listopada 2017 roku

Dodaj komentarz