Badanie pamięci

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wernisaż wystawy Jaśminy Wójcik pt. Alfabet Stilonu. Wystawa odbywa się w ramach obchodów 760 rocznicy Gorzowa.

Jaśmina Wójcik, „Alfabet Stilonu”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jaśmina Wójcik, „Alfabet Stilonu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przemysłowa historia miasta stanowi ważny element lokalnej tożsamości gorzowian i miejskich instytucji, także Miejskiego Ośrodka Sztuki. Podczas swojego pobytu w Gorzowie Jaśmina Wójcik poświęca uwagę społecznej stronie funkcjonowania Zakładów Włókien Chemicznych Stilon w okresie ich świetności. Z pomocą mieszkańców artystka odkrywa miejscowe historie oraz tworzy słownik oparty na nazewnictwie związanym z działalnością przedsiębiorstwa. W centrum projektu znajduje się pamięć dawnych pracowników Stilonu – wspomnienia osób, miejsc i minionych wydarzeń. Podczas wernisażu zapraszamy na spacer po terenie Stilonu uzupełniony o wspomnienia pracowników zakładu.

Jaśmina Wójcik (ur.1983) – artystka wizualna, autorka prac wideo, rysunków, projektów w przestrzeni miejskiej, animatorka akcji społecznych. Absolwentka ASP w Warszawie, gdzie w 2011 uzyskała tytuł doktora, obecnie jest tam wykładowczynią. W 2015 roku Jaśmina Wójcik otrzymała Nagrodę Filmową Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wajda Studio, w ramach której artystka pracuje nad nową produkcją filmową Symfonia Fabryki Ursus.

Jaśmina Wójcik. Alfabet Stilonu
Kuratorka: Marta Gendera
Współpraca: Zbigniew Sejwa, Jerzy Michalak
Otwarcie i spacer akustyczny: 28 października 2017 roku, godz. 15.00
Wystawa czynna do 26 listopada 2017 roku
Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz