• 2017-10-27

Forma. Struktura. Komunikat.

Galeria Imaginarium zaprasza na wystawę prac studentów i absolwentów kierunku Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej: Architektura Ubioru, Architektura Tekstyliów, Komunikacja Wizualna i Techniki Druku pt. Forma. Struktura. Komunikat 2, którą można będzie oglądać od 27 października do 2 grudnia 2017 roku.

Zuzanna Jaroszewska – Projekt kalendarza książkowego inspirowanego twórczością reżysera Wesa Andersona, promotor: dr Anna Szumigaj-Badziak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zuzanna Jaroszewska – Projekt kalendarza książkowego inspirowanego twórczością reżysera Wesa Andersona, promotor: dr Anna Szumigaj-Badziak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuratorami wystawy są prof. PŁ Dariusz Chojnacki oraz dr Anna Szumigaj-Badziak.

Tytuł Forma. Struktura. Komunikat jest nieprzypadkowy. W tych trzech słowach–pojęciach zawierają się realizacje dyplomowe absolwentów I i II stopnia kierunku Wzornictwo Politechniki Łódzkiej. Połączenie sztuk projektowych i techniki, poszerzone o wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, to główne założenia w programie kształcenia naszych studentów. Ta wystawa jest ogrodem projektowym i prezentacją interdyscyplinarną wskazującą na wielokierunkowe poszukiwania w obrębie trzech specjalności: architektura tekstyliów, architektura ubioru oraz komunikacja wizualna i techniki druku. Stanowią one połączenie wiedzy z obszarów twórczości plastycznej oraz inżynierii, tak by przygotować absolwenta do funkcjonowania na rynku pracy. Uczestnicy wystawy prezentują indywidualny sposób przekazu odpowiedni dla realizowanego problemu dyplomowego. Cel poszukiwań projektowych zmierza w tym przypadku do zdefiniowania zadania artystycznego i przełożenia go na dedykowany odbiorcy produkt. Możliwości budowania przekazu wydają się nieograniczone, dlatego ważna jest tutaj rola promotora w znalezieniu przez studenta odpowiednich środków do realizacji projektu. W końcu sztuka i projektowanie to obszary odradzania się na nowo wcześniej zakwitłych kwiatów i pielęgnowanie ich w nowych, zaskakujących projektach.

Forma. Struktura. Komunikat 2
Od 27 października do 2 grudnia 2017 roku
Galeria Imaginarium, Łódź

Dodaj komentarz