O efektywności energetycznej w budownictwie

14 listopada w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbędzie się druga z cyklu 4 konferencji na temat Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Każda z nich odbywać się będzie w innym mieście. Zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji obejmą wiele aspektów z zakresu tematycznego cyklu.

Logotyp cyklu konferencji „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logotyp cyklu konferencji „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązywać będą zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. W konsekwencji, będą one miały niebagatelny wpływ na sposób projektowania budynków i realizacji inwestycji budowlanych. Z kolei projektowanie efektywnych energetycznie i komfortowych w eksploatacji domów wymaga od projektantów odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Na energooszczędność obiektów budowlanych wpływa bardzo wiele czynników. Począwszy od warunków klimatycznych panujących w regionie, poprzez ukształtowanie terenu, na którym ma być postawiony budynek, zastosowanie odpowiednich technologii, dobrej jakości materiałów, po wykonanie samego obiektu z należytą starannością. Umiejętne zintegrowanie tych czynników jest kluczowe dla uzyskania końcowego efektu i odpowiedniego poziomu energochłonności budynku.

Warto szukać rozwiązań pozwalających na optymalizowanie energetyczne budynków. Dzięki zastosowaniu rozwiązań nisko energochłonnych, znacznie obniżyć można koszty eksploatacji budynków, w tym rachunki za media energetyczne. Mają one także wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze jak i środowisko naturalne.

Szczegóły na temat konferencji oraz jej program znajdują się na stronie Krajowej Agencji Poszanowania Energii w zakładce Projekty. Rejestracja na konferencję możliwa jest poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie konferencji.

Konferencje Efektywność Energetyczna w Budownictwie organizowane są dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konferencja Efektywność Energetyczna w Budownictwie
14 listopada 2017 roku
Business Centre Club, Warszawa

Dodaj komentarz