O efektywności energetycznej w budownictwie

14 listopada w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbędzie się druga z cyklu 4 konferencji na temat Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Każda z nich odbywać się będzie w innym mieście. Zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji obejmą wiele aspektów z zakresu tematycznego cyklu.

Logotyp cyklu konferencji „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Logotyp cyklu konferencji „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązywać będą zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. W konsekwencji, będą one miały niebagatelny wpływ na sposób projektowania budynków i realizacji inwestycji budowlanych. Z kolei projektowanie efektywnych energetycznie i komfortowych w eksploatacji domów wymaga od projektantów odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Na energooszczędność obiektów budowlanych wpływa bardzo wiele czynników. Począwszy od warunków klimatycznych panujących w regionie, poprzez ukształtowanie terenu, na którym ma być postawiony budynek, zastosowanie odpowiednich technologii, dobrej jakości materiałów, po wykonanie samego obiektu z należytą starannością. Umiejętne zintegrowanie tych czynników jest kluczowe dla uzyskania końcowego efektu i odpowiedniego poziomu energochłonności budynku.

Warto szukać rozwiązań pozwalających na optymalizowanie energetyczne budynków. Dzięki zastosowaniu rozwiązań nisko energochłonnych, znacznie obniżyć można koszty eksploatacji budynków, w tym rachunki za media energetyczne. Mają one także wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze jak i środowisko naturalne.

Szczegóły na temat konferencji oraz jej program znajdują się na stronie Krajowej Agencji Poszanowania Energii w zakładce Projekty. Rejestracja na konferencję możliwa jest poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie konferencji.

Konferencje Efektywność Energetyczna w Budownictwie organizowane są dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konferencja Efektywność Energetyczna w Budownictwie
14 listopada 2017 roku
Business Centre Club, Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR