• 2017-10-26

Biznes i moda splecione w Fashion Industry Days

Od 27 do 29 października łódzką Sukcesją zawładną Fashion Industry Days, jedno z największych wydarzeń modowych tej jesieni, wyróżniające się na tle innych połączeniem mody z biznesem.

Projektanci goszczący na Fashion Industry Days (źródło; materiały prasowe organizatora)

Projektanci goszczący na Fashion Industry Days (źródło; materiały prasowe organizatora)

Łódź od dawna nosi tytuł stolicy mody. W świadomości Polaków jest miastem, które wyrosło na włókiennictwie. Obecnie tradycje odradzają się w nowym wydaniu. Co roku absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego zasilają szeregi najzdolniejszych projektantów kraju.

Podczas trzech dni warsztatów i paneli dyskusyjnych specjaliści podzielą się z uczestnikami wiedzą dotyczącą działania branży tekstylnej oraz odzieżowej. Swoje najnowsze prace zaprezentują m.in.: duet MMC, Patryk Wojciechowski, Michał Starost, Maria Wiatrowska oraz Milita Nikonorov.

Podczas Fashion Industry Days uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w 19 pokazach najnowszych kolekcji, bogatej strefie atelier oraz w 10 spotkaniach ze specjalistami biznesu odzieżowego. Goście będą mogli przyjrzeć się pracy projektantów, zobaczyć ich kolekcje, inspiracje oraz poznać partnerów biznesowych. Misją wydarzenia jest integracja branży modowej poprzez stworzenie platformy rozwoju, podnoszenia kompetencji oraz wymiany doświadczeń. Wydarzenie będzie miejscem spotkań, transferu wiedzy oraz przedstawienia nowości polskiego rynku. Podczas warsztatów z praktykami, poruszane będą tak ważne tematy jak kontraktacje, aspekty techniczne oraz promocyjne marek odzieżowych. Wydarzenia mają charakter otwarty i może się na nich zjawić każdy, kogo fascynują najnowsze trendy.

Fashion Industry Days będzie obfitował także w szkolenia. Pierwsze z nich, pod hasłem Fundusze europejskie dla branży odzieżowej, zorganizowane przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, odpowie na pytanie, w jaki sposób finansować swoją działalność w branży modowej. Marka Linexim przedstawi Trendy w tkaninach., a chwilę później przedstawiciel uznanej marki Ultramaszyna zaprosi uczestników do świata krawiectwa. Warsztaty Od pomysłu do przymiarki pozwolą uzyskać odpowiedź na podstawowe pytanie: w jaki sposób powstaje ubranie? Podczas dwuczęściowego spotkania pt. Marketing modowy, uczestnicy dowiedzą się m.in. dlaczego biznes już na stałe związał się z Social Media i w jaki sposób prowadzić spójną komunikację, a Anna Skórskiej z Domu Mody Skórska da szkolenie na temat skutecznego budowania marki odzieżowej w Polsce.

Fashion Industry Days
Od 27 do 29 października 2017 roku
Sukcesja, Łódź

Dodaj komentarz