Zodiak – otwarcie Warszawskiego Pawilonu Architektury coraz bliżej

Od 26 do 29 października, na rok przed otwarciem nowej odsłony Pawilonu Zodiak – siedziby Warszawskiego Pawilonu Architektury – Oddział Warszawski SARP zaprasza do udziału w cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem Do zobaczenia za rok w Zodiaku!

Wizualizacja placu przed pawilonem Zodiak, studio Gowin/Siuta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wizualizacja placu przed pawilonem Zodiak, studio Gowin/Siuta (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Do zobaczenia za rok w Zodiaku! będzie można na początek włączyć się w Balet przestrzenny Izy Rutkowskiej i studentów Szkoły Nauk Praktycznych.

27 października odbędzie się spacer architektoniczny pod nazwą Wspólnie po mieście: od Placu Defilad do Ściany Wschodniej poświęcony odkrywaniu jednego z najbardziej charakterystycznych powojennych założeń urbanistycznych stolicy. Spacer poprowadzi Igor Łysiuk, architekt i redaktor naczelny kwartalnika „Rzut”, próbując ukazać, jak realizowane obecnie projekty urbanistyczne i budynki wpłyną na wygląd i funkcjonowanie Ściany Wschodniej oraz jej relację z Placem Defilad.

W programie Do zobaczenia za rok w Zodiaku! przewidziano również spotkanie z kuratorami i gospodarzami zagranicznych pawilonów architektury, które odbędzie się w siedzibie warszawskiego oddziału SARP 27 października. W spotkaniu Miasto wspólne udział wezmą: Daniella Huszar z KEK (Budapeszt), Nikolai Sveistrup z DAC (Kopenhaga) i Yvonne Franquinet z ARCAM (Amsterdam). Podczas rozmowy dyskutanci zastanowią się nad tym, co oznacza miasto wspólne i jaką rolę w procesie kształtowania przestrzeni miasta mogą pełnić instytucje, takie jak pawilony architektury. W dyskusji wezmą udział architekci OW SARP realizujący Warszawski Pawilon Architektury Zodiak: Maria Saloni-Sadowska i Marcin Mostafa oraz architekt Miasta Warszawy, Marlena Happach. Spotkanie poprowadzą Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis.

8 i 29 października, również w siedzibie SARP-u będą miały miejsce rodzinne warsztaty architektoniczne pt. W środku czy na zewnątrz, czyli co to jest pawilon. Na warsztatach organizatorzy wraz z publicznością porozmawiają o pawilonach, a potem wspólnie je zaprojektują i wybudują! Warsztat, na który organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 6 do 12 lat, poprowadzą Katarzyna i Paweł Pedrycz, architekci.

„Do zobaczenia za rok w Zodiaku!” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Do zobaczenia za rok w Zodiaku!” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do zobaczenia za rok w Zodiaku!
Od 26 do 29 października
Warszawa

Dodaj komentarz