• 2017-10-23

Międzynarodowy Dzień Animacji

28 października 1892 roku, a więc 125 lat temu, w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile Reynauda. Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty sprzyjające wzajemnej wymianie i komunikacji między twórcami i wielbicielami animacji z odległych krajów.

„Impossible figures” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Impossible figures” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koordynacją obchodów MDA w skali całego świata zajmuje się ASIFA Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d’Animation) we współpracy z grupami narodowymi. Grupa ASIFA Polska koordynuje obchody MDA na terenie Polski, a Galeria Entropia we współpracy z ASIFA Polska — we Wrocławiu.

W tym roku, w dniach od 25 do 27 października, zostaną pokazane topowe animacje z całego świata w zestawie przygotowanym przez ASIFA International oraz Festiwal ITFS w Stuttgarcie (laureaci konkursu międzynarodowego), a także najświeższe animacje studenckie z Pracowni Działań Intermedialnych Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej ASP.

Dodatkowym akcentem tegorocznego MDA w Galerii Entropia będzie spotkanie z tandemem artystów i pedagogów — Agą Jarząb i Maćkiem Bączykiem — oraz filmowo ilustrowana opowieść o ich niedawnych spotkaniach z artystami animacji w Japonii.

Nie zabraknie też atrakcji dla młodszych i najmłodszych widzów! Zaprezentowany zostanie międzynarodowy zestaw filmów nagrodzonych w konkursie filmów dla dzieci na Festiwalu w Stuttgarcie.

„Nocturne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nocturne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Dzień Animacji 
Od 25 do 27 października 2017 roku
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR