• 2017-10-23

Międzynarodowy Dzień Animacji

28 października 1892 roku, a więc 125 lat temu, w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile Reynauda. Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty sprzyjające wzajemnej wymianie i komunikacji między twórcami i wielbicielami animacji z odległych krajów.

„Impossible figures” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Impossible figures” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koordynacją obchodów MDA w skali całego świata zajmuje się ASIFA Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d’Animation) we współpracy z grupami narodowymi. Grupa ASIFA Polska koordynuje obchody MDA na terenie Polski, a Galeria Entropia we współpracy z ASIFA Polska — we Wrocławiu.

W tym roku, w dniach od 25 do 27 października, zostaną pokazane topowe animacje z całego świata w zestawie przygotowanym przez ASIFA International oraz Festiwal ITFS w Stuttgarcie (laureaci konkursu międzynarodowego), a także najświeższe animacje studenckie z Pracowni Działań Intermedialnych Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej ASP.

Dodatkowym akcentem tegorocznego MDA w Galerii Entropia będzie spotkanie z tandemem artystów i pedagogów — Agą Jarząb i Maćkiem Bączykiem — oraz filmowo ilustrowana opowieść o ich niedawnych spotkaniach z artystami animacji w Japonii.

Nie zabraknie też atrakcji dla młodszych i najmłodszych widzów! Zaprezentowany zostanie międzynarodowy zestaw filmów nagrodzonych w konkursie filmów dla dzieci na Festiwalu w Stuttgarcie.

„Nocturne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nocturne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Dzień Animacji 
Od 25 do 27 października 2017 roku
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR