• 2017-10-21

Zaprojektują pop-up book w Krzywym Kominie

Fundacja Open Mind oraz CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl i Kids Design Space zapraszają na warsztaty projektowania pop-up book, które odbędą się 24 października.

Warsztaty projektowania pop-up book dla młodzieży (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty projektowania pop-up book dla młodzieży (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrocław – łączy nas ciepło! to nie kolejny nudny zielony projekt. Organizatorzy żonglują ekologicznymi zagadnieniami, aby dzieci wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko nie poprzez nudne wkuwanie, lecz poprzez kreatywną zabawę. Tym razem Fundacja Open Mind do wspólnego eko-działania zaprasza wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 65 we Wrocławiu.

24 października młodzież zostanie wprowadzona w tajniki projektowania książek pop-up, które za każdą przerzuconą stroną pokazują trójwymiarową opowieść. Zabawa rozpocznie się od stworzenia interesującej historii, a następnie uczestnicy warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób tworzy się rozkładane pełnowymiarowe książki. Bogatsi o tę wiedzę przygotują wszelkie potrzebne ilustracje, by na sam koniec wspólnie złożyć warsztatowe dzieło.

Podczas 3-godzinnych warsztatów w CRZ Krzywy Komin uczestnicy stworzą pop-up book, którego tematem przewodnim będzie smog. Organizatorzy chcą uświadomić młodych mieszkańców Wrocławia, a za ich pośrednictwem także dorosłych, jak ważnym problemem, negatywnie wpływającym na zdrowie, jest zanieczyszczone powietrze.

Efekty pracy warsztatowej będzie można zobaczyć podczas wystawy finałowej wystawy I edycji projektu Wrocław – łączy nas ciepło!, która odbędzie się od 9 do 31 grudnia w CRZ Krzywy Komin.

 Warsztaty projektowania pop-up book dla młodzieży
24 października o godzinie 10.00
CRZ Krzywy Komin, Wrocław

Dodaj komentarz