Michał Korta. Balkan Playground

Bałkany są miejscem szczególnym, charakteryzuje je różnorodność kultur, religii, narodowości, stanowiąca rodzaj pomostu między Azją i Europą, cywilizacją wschodu i zachodu, chrześcijaństwem i islamem. Wystawa Balkan Playground. Michał Korta w Międzynarodowym Centrum Kultury prezentuje ponad 30 prac z cyklu fotograficznego, będącego efektem podróży Michała Korty na Bałkany. Powstały w trakcie tej wyprawy rodzaj fotograficznego eseju wpisuje się w tradycję fotografii „on the road”– artysta świadomie odwołuje się do klasyków fotografii lat 60. i 70., jak również współczesnych twórców takich jak Rineke Dijkstra i Alec Soth. Wernisaż wystawy już we wtorek 24 października.

Michał Korta, cykl „Balkan Playground” (Jackson i Nikola, Ada Bojana, Czarnogóra), 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Korta, cykl „Balkan Playground” (Jackson i Nikola, Ada Bojana, Czarnogóra), 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Korta – studiował fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swoich autorskich projektach porusza takie tematy jak tożsamość, identyfikacja czy odwzorowanie rzeczywistości. Ważne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia portretowa. Jego prace były wielokrotnie pokazywane w kraju i za granicą (m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Izraelu). Jego najważniejsze projekty to Painter’s Notebook (2017), The Shadow Line (2016), Balkan Playground (2014), Female Israeli Soldiers (2013), Fashionistas (2012), Kazakh Dismounted (2010), After Colapse – Former Soviet Republics (2006–2010). Współpracuje z wydawnictwami, agencjami reklamowymi oraz instytucjami kultury. Autor 2 książek fotograficznych: Beautiful Monster. Skopje Brutalist Architecture (2016), Balkan Playground(2016/2017). Wykłada fotografię w Polsce i w Szwajcarii.

Michał Korta, cykl „Balkan Playground” (Hakik, albański pisarz w klubie bilardowym, Kukës, Albania), 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Korta, cykl „Balkan Playground” (Hakik, albański pisarz w klubie bilardowym, Kukës, Albania), 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kurator: Natalia Żak
Koordynacja: Regina Pytlik
Opracowanie graficzne materiałów wystawowych: Monika Chrabąszcz-Tarkowska
Partner wystawy: Tengu Gallery

Balkan Playground. Michał Korta
Od 25 października do 3 grudnia 2017 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR