Komu (nie) zależy na zieleni? O zieleni jako narzędziu politycznej walki w mieście

21 października w ramach 26 400 m2 Konfliktu, cyklu dyskusji towarzyszącemu festiwalowi Warszawa w Budowie, odbędzie się debata Komu (nie) zależy na zieleni? O zieleni jako narzędziu politycznej walki w mieście.

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe (źródło: materiały prasowe organizatora)

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl dyskusji 26 400 m2 Konfliktu towarzyszący festiwalowi Warszawa w Budowie na Placu Defilad mówi o drażniących konfliktach, miejskich kontrowersjach i potencjalnych ryzykach wchodzenia w proces dużych zmian.

W walkę o drzewa, parki, trawniki włączają się aktywiści, artyści i mieszkańcy. Dla wielu obrona 30-letniej śliwki na Ursynowie czy trzystu drzew w Parku Krasińskich jest pierwszym działaniem obywatelskim. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie miejską zielenią w lipcu bieżącego roku oficjalnie rozpoczął działalność Zarząd Zieleni m.st Warszawy, który ma odpowiadać m.in za utrzymanie wysokiej jakości przestrzeni publicznej i wspieranie mieszkańców w realizacji działań na rzecz zieleni w mieście.

Dlaczego jedni zaciekle walczą o drzewa lub kawałek dzikiej trawy i kwiatów przy przejeździe tramwajowym, a inni pytają „o co tyle krzyku”, co daje, a co odbiera zieleń w mieście i komu na niej (nie) zależy? O kontrowersjach wokół warszawskiej zieleni porozmawiamy w kontekście planów przebudowy Placu Defilad.

W spotkaniu udział wezmą: Monika Domanowska (architekt krajobrazu, Zarząd Dróg Miejskich m.st. Warszawy), Jan Mencwel (Miasto Jest Nasze), Marek Piwowarski (Zarząd Zieleni m.st Warszawy), a debatę poprowadzi Agata Kowalska.

Festiwal Warszawa w Budowie 9
Od 16 września do 26 listopada 2017 roku
Plac Defilad, Warszawa

Debata Komu (nie) zależy na zieleni? O zieleni jako narzędziu politycznej walki w mieście
21 października o godzinie 18.00
Bar Studio, Plac Defilad, Warszawa

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR