• 2017-10-21

Singiel i video wokalisty Depeche Mode z Null + Void

Dave Gahan gościnnie zaśpiewał w piosence Null + Void Where I Wait. Głos frontmana Depeche Mode słyszymy w singlu promującym album Cryosleep. Pod szyldem Null + Void kryje się Kurt Uenala, długoletni współpracownik Depeszów, współautor i producent kilku piosenek z ostatnich krążków grupy. Premiera albumu 3 listopada.

Null + Void, „Cryosleep” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Null + Void, „Cryosleep” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Where I Wait z charakterystycznym głosem Gahana to piosenka, która z pewnością usatysfakcjonuje każdego fana Depeche Mode. Krążek Null + Void, z którego pochodzi, to powrót do szlachetnych źródeł muzyki syntezatorowej – taneczny, często mroczny, choć przecież niepozbawiony melodii i nowofalowego klimatu.

Autor płyty, urodzony w Szwajcarii, mieszkający w Nowym Jorku Kurt Uenala (aka Kap10Kurt), ma już na swoim koncie produkcje solowe – np. synth-popowy kawałek Die Sleeping, światowe uznanie przyniosła mu jednak współpraca z takimi gigantami jak Moby, The Kills czy właśnie Depeche Mode. To Kurt jest współautorem kilku kawałków z albumów Delta Machine i Spirit oraz współodpowiedzialnym za ostateczny brzmieniowy kształt tych krążków.

Null + Void, Cryosleep
Premiera: 3 listopada 2017 roku
NoPaper Records

Dodaj komentarz