Powiew Kraju Kwitnącej Wiśni w Wilanowie

Od 21 do 29 października w wilanowskim pałacu można spotkać daleką Japonię. Sztuka Dalekiego Wschodu jest mniej oczywistym, ale bardzo ważnym elementem kolekcji. Japoński Październik, już po raz 16. organizowany przez Muzeum Pałacu w Wilanowie, stanowi okazję, by poszczycić się tymi cennymi eksponatami i zaprosić do barokowego pałacu również miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty dla dorosłych i dzieci.

Naczynia do parzenia herbaty (źródło: materiały prasowe organizatora)

Naczynia do parzenia herbaty (źródło: materiały prasowe organizatora)

21 października organizatorzy przygotowali dla gości warsztaty zdobienia ceramiki dla dorosłych i młodzieży, podczas których będzie można docenić kunszt artystów japońskich, ozdabiając naczynia motywami zaczerpniętymi z dzieł, które można zobaczyć w wilanowskim pałacu.

Smakosze herbaty będą zachwyceni 22 października. Muzeum zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty z japońskiego ceremoniału jej parzenia. Pozwolą doświadczyć one rytuału i przekonać się, że stanowi on przede wszystkim filozofię i sposób na wzbogacenie życia codziennego. Uczy harmonii, szacunku, czystości i wyciszenia, porządkuje i pogłębia, jest życiem w pigułce. Zajęcia połączone będą z poczęstunkiem.

28 października upłynie pod znakiem japońskich bajek. Warsztaty bajkowo-lalkarskie dla rodzin z dziećmi powyżej 7 lat będą znakomitą okazją do zapoznania się z japońską tradycją przedstawiania opowieści. Uczestnicy wykonają też japońskie laleczki z papieru.

Dorosłych i młodzież organizatorzy zapraszają również na warsztaty tworzenia biżuterii 29 października. Podczas warsztatów prowadzonych przez konserwatora laki japońskiej, Joannę Koryciarz-Kitamikado, będzie okazja, by zapoznać się bliżej z jej właściwościami oraz poznać techniki lakowania i dekorowania obiektów. Zwieńczeniem warsztatów będzie wykonanie biżuterii zdobionej laką i drobinkami złota.

Wszystkie warsztaty są biletowane, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Japoński Październik
Od 21 do 29 października
Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR