Galeria AT prezentuje kolejne sylwetki artystów

Galeria AT w Poznaniu zaprasza na wystawę zbiorową artystów: Jacka Jagielskiego, Andrzeja Syski, Zbigniewa Taszyckiego i Tomasza Wilmańskiego. Galeria AT powstała w 1982 roku z inicjatywy Tomasza Wilmańskiego i do dnia dzisiejszego jest przez artystę prowadzona.

„Galeria AT. 35 lat”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Galeria AT. 35 lat” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria AT jest merytorycznie miejscem autonomicznym, niezależnym; działa na terenie i pod patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od samego początku swoje działalności ma charakter galerii autorskiej i jest placówką non-profit. Należy obecnie do najstarszych tego typu placówek wystawienniczych w Polsce. Wystawia prace artystów, którzy w istotny sposób wyznaczają horyzonty myślenia warunkujące współczesną sztukę tj. rysunek, instalacje, obiekty, wideo art, performance, poezja wizualna, książka art. etc.

Galeria AT zaprezentowała dotychczas ponad 170 artystów z Polski i z zagranicy: Niemiec, Norwegii, Danii, Szkocji, Austrii, Estonii, Białorusi, Holandii, Francji, USA, Anglii, Belgii, Izraela. Galeria AT organizowała także wystawy zbiorowe, wyjazdowe, w innych galeriach w Polsce i zagranicą, artystów szczególnie związanych z galerią m.in. w Poznaniu (Galeria Miejska Arsenał, Biblioteka Raczyńskich), w Lublinie (Galeria BWA), w Szczecinie (Galeria BWA), w Zielonej Górze (Galeria BWA), we Wrocławiu (Galeria Awangarda BWA), w Tallinie (Tallinn Art Hall), w Krakowie (Bunkier Sztuki), w Gdańsku (Galeria Łaźnia), w Berlinie (Art Forum, UP Gallery), w Warszawie (CSW Zamek Ujazdowski), w Radomiu (MCSW Elektrownia).

Galeria AT. 36 lat
Jacek Jagielski, Andrzej Syska, Zbigniew Taszycki, Tomasz Wilmański
Otwarcie: 23 października 2017 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna do 10 listopada 2017 roku
Galeria AT w Poznaniu

Dodaj komentarz