Od 22 do 25 października Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA zaprasza na niekonwencjonalne wydarzenie w galerii zlokalizowanej przy ul. Do Studzienki 24.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Galeria Gdańsk Itd. to muzeum funkcjonujące jak sklep i sklep przypominający muzeum, gdzie zaprezentujemy kolekcję przedmiotów ilustrujących nieznane lub pominięte historie gdańszczan-„opowiadaczy”. Historie o autobiograficznych punktach zwrotnych, osobistych buntach, stopniowych procesach poznawczych i decyzjach o samouzdrawianiu, „etcetera”, „i tak dalej” składają się na alternatywną wizję miasta.

Galeria Gdańsk Itd. oferuje swoim „klientom” możliwość wyboru i zabrania ze sobą jednego z przedmiotów w limitowanej edycji, a co za tym idzie wprowadzenia marginalnych i przeoczonych narracji do oficjalnego obiegu , zintegrowania ich z rzeczywistością miasta i życiem jego mieszkańców.

W galerii zlokalizowanej przy ul. Do Studzienki 24 w dniach 22–25 października, obok kolekcji historii, odbędzie się seria wykładów, performansów oraz koncertów. W listopadzie kolekcja opuści Galerię, aby przenieść się w inne lokalizacje w przestrzeni publicznej Gdańska.

Simone Basani i Alice Ciresola są duetem artystyczno-kuratorskim przebywającym aktualnie w CSW ŁAŹNIA w ramach długoterminowej rezydencji artystycznej. Ich działania można określić jako „usługi zbiorowe” oraz narzędzia edukacyjne dla lokalnych społeczności i instytucji kultury. W ramach aktualnej rezydencji balansują na granicy przestrzeni galeryjnej i publicznej, pracując nad transkulturowymi i transhistorycznymi narracjami stworzonymi przez i dla mieszkańców Gdańska.

Rezydencja artystyczna odbywa się ramach projektu Artecitya finansowanego z programu Kreatywna Europa 2014-2020.

Projekt autorstwa Simone Basani i Alice Ciresola wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Gdańska: Marią Arsobą, Jerzym Arsobą, Magdaleną Giesek, Anastasiyą Golibrodą, Bartoszem Górskim, Patrycja Hałką, Agatą Hibner, Maszą Jacko, Ryszardem Kisielem, Tomaszem Krystkiem, Aleksandrą Księżopolską, Beatą Mokosz, Vanessą Szymikowską, Marcinem Żółtowskim, Jasiem Żywickim oraz innymi osobami, które pragną pozostać anonimowe.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA.

Galeria Gdańsk Itd.
Od 22 do 25 października
Gdańsk Wrzeszcz

Dodaj komentarz