Festiwal Themersonów, czyli Słowo

W dniach od 19 do 21 października odbędzie się w Płocku Festiwal Themersonów Słowo, którego organizatorem jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Festiwal Themersonów „Słowo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Themersonów „Słowo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Płockie Muzeum Mazowieckie, jako partner akcji, zaprasza na otwarcie dwóch wystaw:

Na przełęczach bezsensu – wystawa poświęcona jest dramatowi Stanisława Witkiewicz Gyubal Wahazar. Projekt jest efektem współpracy inicjatorów Małgorzaty Sady i Marka Średniawy z wykładowcami i studentami programu anglojęzycznego, wydziału Sztuki Nowych Mediów, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Otwarcie odbędzie się 19 października, godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Żydów Mazowieckich przy ul. Kwiatka 7. Wystawa czynna do 15 listopada.

Inside the invisible Lubainy Himid – wystawa twórczości artystki nominowanej w tym roku do prestiżowej Nagrody Turnera przyznawanej co roku najwybitniejszemu brytyjskiemu twórcy. Urodziła się w 1954 roku w Tanzanii. Do Wielkiej Brytanii przyjechała z matką w wieku zaledwie czterech miesięcy. Studiowała w Wimbledon College of Art i ukończyła studia magisterskie w Royal College of Art. Obecnie pracuje jako profesor sztuki współczesnej University of Central Lancashire. To czołowa postać brytyjskiego Ruchu Czarnej Sztuki. W swej twórczości porusza trudne tematy, tj.: rasizm, wykluczenie osób innej orientacji seksualnej oraz dyskryminację kobiet. Podczas wernisażu wystąpi Alan Rice, prezentując sylwetkę artystki oraz jej twórczość. Wernisaż odbędzie się 20 października, o godz. 14.00, w siedzibie głównej muzeum przy ul. Tumskiej 8. Wystawa czynna do 1 listopada.

Festiwal Themersonów Słowo
Od 19 do 21 października 2017 roku
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Dodaj komentarz