• 2017-10-19

Koncert niezwykłej Cecile McLorin Salvant

Fuzja jazzu, bluesa, folku i wodewilu na jednym, wyjątkowym koncercie. Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki zaprasza na wieczór z Cecile McLorin Salvant, która wraz ze swoim zespołem wystąpi 22 października w ramach cyklu Wielka Improwizacja.

Cécile McLorin Salvant (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cecile McLorin Salvant (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka pochodzi z Miami, ale wychowała się we Francji. Od dziecka grała na pianinie i ćwiczyła śpiew klasyczny. Zakochała się w wielkich kobiecych głosach – Sarah Vaughan, Bessie Smith, Billie Holiday. Z kolei w muzycznej historii Ameryki odnalazła nowe inspiracje dla swojej muzyki, którą sama określa jako mieszankę jazzu, bluesa, folku i melodii wodewilowych.

Cecile McLorin Salvant to zaangażowana poszukiwaczka zaginionych dźwięków – jej ulubione utwory to te mało znane czy wręcz zapomniane. Stara się je przywracać słuchaczom we własnych wersjach. Oprócz tego, że przypomina już znane kompozycje, pisze także własne utwory; śpiewa po angielsku, hiszpańsku i francusku. Jej wykonania są zawsze pełne uważności i przejmujących emocji. Artystka demonstruje je czasami z powagą i dobitnością aktorki niemego kina, a czasami z wodewilową zaczepnością.

Wykonawcy:

Cecile McLorin Salvant – wokal
Aaron Diehl – fortepian
Paul Sikivie – gitara basowa
Kyle Poole – perkusja

Cecile McLorin Salvant
22 października 2017 roku, godz. 19.00
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Dodaj komentarz