• 2017-10-19

Muzyczne binauralne wieczory w warszawskim Studium Teatralnym

20 października rusza mini cykl nietypowych binauralnych koncertów. Wydarzenia odbędą się w ramach Sztuki Polskiej 3, która kontynuuje próbę zbliżenia kompozytorów oraz ich prac odbiorcom poprzez pielęgnowanie artystycznej przestrzeni dla interesujących i ekscytujących doświadczeń dźwiękowych, w które angażuje publiczność.

Sztuka Polska 3. Baskak, „Wglebozstąpienie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka Polska 3. Baskak, „Wglebozstąpienie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomysłodawcą i kuratorem projektu Sztuka Polska jest Sean Palmer, który zaprosił trójkę eksperymentalnych kompozytorów polskiej muzycznej sceny offowej: Olgę Szymulę, Antoniego Beksiaka, Olę Bilińską, którzy zmierzą się z „binauralnością” – skomponują utwory w oparciu o swoje odczucia związane z tym doświadczeniem oraz możliwości jakie daje ta technologia, a następnie zagrają powstałe utwory na żywo w Studium Teatralnym.

Nagrania binauralne to najbardziej naturalny sposób słuchania nagranego dźwięku na słuchawkach jaki kiedykolwiek stworzono. Coś, czego trzeba doświadczyć, żeby uwierzyć. Jego założeniem jest próba odtworzenia naturalnego odbioru przestrzeni dźwiękowej w sposób w jaki to robi nasz aparat słuchowy, czyli uszy. Twórcy podejmą próbę prezentacji własnej przestrzeni muzycznej, w której się znajdują zapraszając publiczność do przeżycia wraz z nimi intymnych doświadczeń koncertowych odsłuchiwanych na bezprzewodowych słuchawkach.

Pierwszy koncert:

20 października, godz. 19.30
Wglebozstąpienie
Kompozycja i wykonanie: Baskak (Antoni Beksiak)

Sztuka Polska 3. Baskak, Wglebozstąpienie
20 października 2017 roku, godz. 19.30
Studium Teatralne
Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Dodaj komentarz