Adam Jarzębski wykona ruch w kierunku granicy

21 października w Galerii Sztuki BWA odbędzie się nietypowe spotkanie z Adamem Jastrzębskim pt. Sam Ruch. Prelekcja artysty będzie wstępem do wędrówki w poszukiwaniu granic miasta i jego struktury.

Sam Ruch – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sam Ruch – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowatorski projekt będzie artystyczną podróżą po peryferiach miasta. W ramach projektu Sam Ruch artysta Adam Jastrzębski zaprasza na wycieczkę, której celem jest okrążenie Olsztyna. Trasa nie jest z góry ustalona, jej wytyczenie jest wspólnym zadaniem uczestników. Razem z nietypowym przewodnikiem zadadzą sobie oni pytanie o to, jakie zjawiska składają się na tkankę miejską i jakie siły ścierają się na jej pograniczu oraz sprawdzą, gdzie granica ta jest ostra, a gdzie poszarpana i pełna dramatycznych napięć.

Spacerowi patronować będzie myśl Bruno Latoura, który uważa, że pojęcia takie jak natura i kultura to fałszywy podział świata, źródło politycznej niesprawiedliwości i pułapka, w którą wpadła nowoczesna nauka.

Podróż zaczynie się 21 października o godz. 12.00 w Galerii Sztuki BWA, skąd, po wysłuchaniu prelekcji Adama Jarzębskiego, uczestnicy wyruszą na obrzeża Olsztyna!

Warsztaty Sam Ruch
21 października o godzinie 12.00
Galeria Sztuki BWA w Olsztynie

Dodaj komentarz