Daniel Libeskind wraca do korzeni

20 października w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbędzie się spotkanie z Danielem Libeskindem, światowej sławy architektem urodzonym w Łodzi. Rozmowę o łódzkich korzeniach i tęsknotach poprowadzi dyrektorka Centrum Dialogu, Joanna Podolska.

Daniel Libeskind (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Daniel Libeskind (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Daniel Libeskind to architekt o międzynarodowej już renomie, ceniony nie tylko na Starym Kontynencie, ale również poza nim. Laureat wielu prestiżowych nagród (m.in. RIBA International Awards), którego nazwiska nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się architekturą. Jego prace były wielokrotnie wystawiane w muzeach i galeriach na całym świecie.

Daniel Libeskind jest autorem między innymi: Muzeum Żydowskiego w Berlinie, rozbudowy Denver Art Museum w Stanach Zjednoczonych, Grand Cnal Theatre w Dublinie, Royal Ontario Museum w Toronto, Danish Jewish Museum w Kopenhadze, Wohl Centre na Bar-Ilan University w Ramat-Gan, Israel. W portfolio architekta znajdują się także projekty mieszkalne. Jego prace były kilkakrotnie wystawiane w muzeach i galeriach na całym świecie.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Dialogu.

Spotkanie z Danielem Libeskindem
20 października 2017 roku
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
Łódź

Dodaj komentarz