Jak jest? Open call dla młodych artystów i artystek

Galeria Labirynt zaprasza studentki i studentów, absolwentki i absolwentów (do 27 roku życia) wyższych uczelni artystycznych (akademie sztuk pięknych i uniwersytety) do udziału w wystawie Jak jest?, której otwarcie odbędzie się 24 listopada w Galerii Labirynt.

 „Jak jest?” Open call (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jak jest?” Open call (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komunikat organizatorów:

Interesują nas prace wideo powstałe w latach 2016–2017, odnoszące się do aktualnej rzeczywistości. Jesteśmy ciekawi, jaką postawę wobec otaczającego świata, z całym jego ciężarem i lekkością, siłą i potencjałem oraz zagrożeniami lub nadzieją na przyszłość, w Polsce i na świecie przyjmują młodzi artyści i młode artystki. Sztuka krytyczna, kontestująca i zaangażowana, czy też ostentacyjny zwrot w sferę prywatności? Istotne jest dla nas zaprezentowanie szerokiego spektrum zjawisk artystycznych, będącego odzwierciedleniem stanu umysłu debiutujących twórców oraz ich odpowiedzią na to, co dzieje się „tu i teraz”.

Warunkiem uczestnictwa w wystawie jest wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Galerii Labirynt. Przyjmujemy jedynie prace wideo nie dłuższe niż 5 minut. Lista osób biorących udział w wystawie zostanie ogłoszona do 13 listopada na stronie internetowej Galerii Labirynt. Nagroda główna: 10 000 zł, pula wyróżnień: 5000 zł.

Jak jest? Open call dla młodych artystów i artystek
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 października 2017 roku
Galeria Labirynt w Lublinie

Dodaj komentarz