• 2017-10-16

Karcer powrócił

Po trzech latach od premiery albumu Herezje, Karcer, jeden z najbardziej długowiecznych polskich zespołów punkowych, przypomina o sobie nową płytą o tytule Babel. Nowe nagrania powstały w połowie 2017 roku zarejestrowane wzorem poprzednich płyt samodzielnie przez zespół i tak jak w przypadku wcześniejszych wydawnictw zespołu wydawcą jest Jimmy Jazz Records.

Karcer, „Babel” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Karcer, „Babel” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

12 nowych kompozycji po raz kolejny ukazuje konsekwencję Karceru w tworzeniu punk rocka w którym nic nie jest oczywiste. Babel zdaje się stanowić muzyczny monolit, w którym, wzorem ostatnich albumów, mroczne teksty doskonale współgrają z energią płynąca z muzyki. I choć na poprzednich albumach zdarzało się Karcerowi przystanąć na chwilę, aby złapać oddech to Babel wydaje się być nieustannym biegiem przez krainę w której rządzi paranoja, szaleństwo, a w powietrzu unosi się widmo apokalipsy.

Autorem wszystkich tekstów i muzyki jest Krzysztof Żeromski. Płyta nagrana w składzie: Krzysztof Żeromski (wokal, gitary), Adam Lao (bas), Daniel Łukasik (perkusja), koncertowy skład wspiera Robert Kowalczyk (gitara).

Karcer, Babel
Premiera: 13 października 2017 roku
Jimmy Jazz Records

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR