• 2017-10-14

V Rubinstein Piano Festival

W dniach od 16 do 21 października w Łodzi odbędzie się V Rubinstein Piano Festival, podczas którego obchodzona będzie także 130. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Artura Rubinsteina.

V Rubinstein Piano Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

V Rubinstein Piano Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jubileuszowa edycja festiwalu organizowana jest przez Fundację Kultury i Biznesu we współpracy z Fundacją Artura Rubinsteina, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Gośćmi honorowymi będą Ewa i Alina Rubinstein. Atlas jest jednym z Głównych Sponsorów festiwalu, a także partnerem dwóch wydarzeń.

Program festiwalu

Podczas V Rubinstein Piano Festivalu wystąpią dwie orkiestry symfoniczne, kwartet smyczkowy Stradivari Quartett ze Szwajcarii, a także zaproszeni pianiści: Yulianna Avdeeva, Sergei Babayan, Kirill Gerstein, Alexander Korsantia, Federico Colli, Tomasz Ritter, Paweł Wakarecy, Denis Zhdanov i Jakub Kuszlik. Wydarzeniom muzycznym będą towarzyszyć wystawy, projekcje filmów, spotkania z artystami i konkurs fotograficzny.

21 października odbędą się dwa recitale fortepianowe Pawła Wakareckiego i Jakuba Kuszlika, które rozpoczoczną się o godzinie 15.00 w kościele ewangelickim w Łodzi, a także spotkanie z Panią Profesor Katarzyną Popową-Zydroń – wybitną polską pianistką pochodzenia bułgarskiego, przewodniczącą jury XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, zaplanowane o 18.15 w kawiarni Muzeum Miasta Łodzi.

V Rubinstein Piano Festival
Od 16 do 21 października 2017 roku
Organizator: Kultura Biznesu
Partner festiwalu: Firma Atlas

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR