Spotkania Studentów Architektury z Wielkim Pięknem na warsztacie

14 października w Muzeum Architektury we Wrocławiu rozpoczną Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury 2017 Wielkie Piękno.

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury 2017 „Wielkie Piękno” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury 2017 „Wielkie Piękno” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

OSSA — Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury — to najbardziej prestiżowe warsztaty studenckie w Polsce. Odbywają się cyklicznie, nieprzerwanie od dwudziestu lat, co roku w innym mieście. Tegoroczna edycja po raz kolejny zawita do Wrocławia. Co roku zadaniem uczestników jest odpowiedź na zadany wcześniej temat, związany z bieżącymi problemami współczesnych miast oraz architektury.

Tym razem hasłem przewodnim jest Wielkie Piękno. Intencją pomysłodawców jest poddanie pod dyskusję aspektu pracy architekta, który, w czasach intensywnej i błyskawicznej urbanizacji, często bywa pomijany. Od wieków za podstawowe kategorie teoretyczne, którym podporządkowane powinno być dzieło architektoniczne, uznawano witruwiańską triadę — trwałość, użyteczność i piękno, przez modernistów przekształconą na — formę, konstrukcję i funkcję. Piękno, jako pozytywna wartość, do której dążyć powinna architektura, zeszło na plan dalszy. Dziś, tylko nieliczni architekci ośmielają się mówić o znaczeniu tej wartości w ich codziennej praktyce. Jednak dyskusja o estetyce — pięknie architektury, to tylko początek do rozważań o idei Wielkiego Piękna, która, według organizatorów, stanowi punkt w nieskończonym dążeniu do doskonałości.

Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali autorzy siedemdziesięciu najlepszych prac wstępnych (tzw. wstępniaków). Jak co roku studenci pracować będą pod okiem międzynarodowego grona tutorów. Warsztatom towarzyszyć będą spotkania, wykłady i dyskusje, których program ogłoszony zostanie na stronie internetowej OSSA.

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury 2017 Wielkie Piękno
Od 14 do 22 października 2017 roku
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR