Misja? Umeblować Lublin!

Warsztaty Kultury w Lublinie ogłosiły konkurs na zaprojektowanie elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny. Nagroda w konkursie Patterns of Europe – Meblujemy miasto! to 4000 zł, a termin nadsyłania prac wydłużono do 19 listopada 2017 roku.

 Konkurs Patterns of Europe – Wzory Europy (źródło: materiały prasowe)

Konkurs Patterns of Europe – Wzory Europy (źródło: materiały prasowe)

W tym roku przypada Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, jest to zatem rok wyjątkowy i taka też jest tegoroczna edycja projektu Patterns of Europe – Wzory Europy, która odbywa się pod hasłem Meblujemy miasto!.

Z tej okazji, Warsztaty Kultury w Lublinie ogłaszają konkurs, który polega na zaprojektowaniu elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny. Organizatorzy ogłaszając to wyzwanie projektowe chcą zwrócić uwagę zarówno branży graficznej, jak i mieszkańców Lublina, na rolę przestrzeni publicznej jako niezwykle istotnego składnika krajobrazu miasta oraz przypomnieć lokalne tradycje wzornicze wywodzące się z bogactwa kultury ludowej.

Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej można kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej. Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, do inspirowania się tym zapleczem po to, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych.

Udział w konkursie mogą wziąć projektanci, studenci i absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym lub projektowym. W regulaminie, który znajduje się na stronie internetowej konkursu, zawarto m.in. inspiracje, którymi należy się sugerować przy pracy nad pomysłem oraz niezbędne specyfikacje.

Głównym kryterium oceny prac jest inspiracja (w formie, treści) sztuką tradycyjną Lubelszczyzny, tradycyjnymi metodami produkcji oraz umiejętne przejście od źródła inspiracji do współczesnego dizajnu.

Termin nadsyłania prac do konkursu Meblujemy miasto! w ramach projektu Patterns of Europe – Wzory Europy 2017 został wydłużony do 19 listopada 2017 roku, a wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 6 grudnia. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł brutto.

Konkurs Patterns of Europe – Meblujemy miasto!
Termin nadsyłania prac: do 19 listopada 2017 roku
Ogłoszenie wyników: do 6 grudnia 2017 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz