Malarstwo Krzysztofa Piętki

Wystawa Krzysztofa Piętki pt. Czarne mleko odbywa się w ramach projektu pt. Mieszkańcy.

Krzysztof Piętka, „Siodło”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Piętka, „Siodło” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Piętka mówi o wystawie: Głównym elementem łączącym wszystkie moje działania jest obserwacja wykształcona poprzez specyficzną zamkniętą przestrzeń, w której się wychowywałem. Mieszkam na terenie zalewowym, który z jednej strony otoczony jest starorzeczem a z drugiej strony Wisłą. Podczas powodzi teren ten zamienia się w wyspę. Jako kilkuletnie dziecko byłem przekonany, że nie istnieje nic poza tym terenem.

Ulica Do Koła, przy której mieszkam bardzo często znajdowała się pod wodą i nie była zaznaczana na mapach, była ulicą widmo. Postanowiłem okrążyć rzekę Wisłę, która przez pierwsze lata była dla mnie granicą świata. Wyprawę realizowałem etapami (2015-2017). Podczas wyprawy badałem zależności i powiązania między różnymi zjawiskami występującymi w terenie jak również tymi, które istnieją we mnie.

Krzysztof Piętka (ur. 1990) – Absolwent ASP w Katowicach, kierunek Malarstwo w pracowni prof. Andrzeja Tobisa. Finalista ogólnopolskiego konkursu malarskiego im Wojciecha Fangora, 2015r. Grand Prix ogólnopolskiego konkursu Ale Sztuka Młode Polskie Malarstwo 2016. Finalista konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2017. Finalista Bielskiej Jesieni 2017 i Biennale Sztuki Młodych Rybie oko 2017.

Krzysztof Piętka. Czarne mleko
Kurator: Sylwester Gałuszka
Od 13 października do 5 listopada 2017 roku
Kolonia Artystów w Gdańsku

Dodaj komentarz