Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT

Przejścia – przenikania to hasło tegorocznego Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT, na który organizatorzy zapraszają do Słubic i Frankfurtu nad Odrą od 13 do 15 października.

Festiwal Nowej Sztuki lAbirynT (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Nowej Sztuki lAbirynT (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co czeka widzów w tym roku? Przez trzy dni na pograniczu polsko-niemieckim będzie kilkadziesiąt akcji artystycznych, liczne wystawy, pokazy filmowe, spotkania z artystami, wykłady, performance i happeningi. Stoi za nimi międzynarodowe grono artystów reprezentujących: Czechy, Japonię, Francję, Kanadę, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię, Turcję, Węgry.

Kuratorska sugestia, zawarta w haśle festiwalu, określając zakres problemowy, pozwala stworzyć klucz interpretacyjny do labiryntowych prezentacji. Tegoroczną kuratorską wskazówkę („przejścia – przenikania”) można odczytywać na wiele sposobów. Przejścia mogą być oczywiste: codziennie przechodzimy z miejsca na miejsce, wyznaczamy trasy, dystanse, przechodzimy przez drzwi.

Przechodząc, pokonujemy również granice: te państwowe, ale również mentalne, naukowe. Przechodzimy małymi krokami i wielkimi skokami. Przejście to również pewien odcinek czasowo-przestrzenny, podczas którego wiele może się zdarzyć. To droga, również życiowa, na której spotka nas wiele radości, ale też przeszkód i zakrętów. Bywają również przejścia symboliczne, stany przejściowe, procesy twórcze, formalne. Przenikanie natomiast odnosi się bardziej do aspektów metafizycznych naszego życia, gdzieś na granicy jawy i snu, marzeń sennych a także odwiecznego tematu przenikania się życia i śmierci.

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny, a program został tak ułożony, żeby żadne wydarzenia się nie pokrywały. Oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi 13 października o 15.15 w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Jego organizatorem jest Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenie Słubfurt. Kuratorami są: Anna Panek-Kusz, Michael Kurzwelly i Jerzy Olek, pomysłodawca Festiwalu.

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT
Od 13 do 15 października 2017 roku
Słubice, Frankfurt nad Odrą

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR