• 2017-10-11

6. Kalisz Ambient Festiwal

Znana jest już pełna lista artystów, którzy wystąpią 27 i 28 października podczas 6. edycji Kalisz Ambient Festiwal w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

6. Kalisz Ambient Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Kalisz Ambient Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Absolutnym hitem tegorocznej edycji festiwalu będzie występ brytyjskiego artysty Robina Rimbauda, który na co dzień występuje pod szyldem Scanner. Rimbaud uważany jest obecnie za jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej na świecie. Tym bardziej jego występ na KAFie będzie dla nas zaszczytem. Będzie to niezwykłe wydarzenie i jedyny jego koncert w tym roku w Polsce.

Niewątpliwie dużym wydarzeniem 6. KAFu będzie wielki powrót na scenę zespołu Kafel. Przypomnijmy, że Kafel to zespół, w którym karierę zaczynała Kasia Nosowska. Koncert Kafla na scenie 6. KAFu będzie ich debiutem po powrocie do branży muzycznej. Kolejnym spektakularnym koncertem będzie występ Wacława Zimpela. Ten znany polski klarnecista został laureatem nagrody Paszporty Polityki 2016, a wcześniej w 2014 roku otrzymał nominację do tej statuetki.

Zapowiadając artystów 6. KAFu nie sposób nie zwrócić uwagi na damskie, post punkowego trio z Islandii. Dziewczyny zagrają w Kaliszu utwory z najnowszej płyty, utrzymanej w klimatach zimnofalowego, poetyckiego post punka. Niewątpliwie będzie to coś wyjątkowego, czego w Kaliszu jeszcze nie było. Scena w Centrum Kultury i Sztuki przywita również takich znamienitych artystów jak Tadeusz Łuczejko, który wystąpi z projektem Aquavoice, duet Hati oraz kaliski Skinwalk. Tadeusz Łuczejko to szef kultowego festiwalu Ambient Gorlice oraz wybitny plastyk. Hati to duet muzyczny (Rafał Iwański i Rafał Kołacki) bazujący na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, łączący eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej, a Skinwalk będzie kaliskim reprezentatnem KAFu, wyłonionym przez publiczność podczas pierwszej edycji Made in Kalisz Festivalu 2017.

6. Kalisz Ambient Festiwal
Od 27 do 28 października 2017 roku
Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Dodaj komentarz