Sztuka teraz

Projekt Sztuka Teraz rusza z kolejną edycją! Szlachetna Paczka wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, a także nowym partnerem strategicznym, Fundacją Lotto, zaprasza do zaangażowania się w projekt, którego głównym celem jest odkrywanie współczesnej sztuki i artystów tworzących teraz.

Wernisaż I edycji projektu SZTUKA TERAZ w Muzeum Narodowym w Krakowie, fot. Agnieszka Ożga-Woźnica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wernisaż I edycji projektu „Sztuka Teraz” w Muzeum Narodowym w Krakowie, fot. Agnieszka Ożga-Woźnica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem Sztuki Teraz jest promowanie współczesnej, polskiej sztuki wśród społeczeństwa, zbliżenie go do rynku sztuki i zachęcenie do inwestowania w nią. W projekcie wezmą udział kuratorzy, eksperci ze świata sztuki, którzy będą dzielić się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem na różnych etapach projektu oraz którzy dokonają ostatecznej selekcji dzieł przyjętych do projektu. Projekt zwieńczy wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie i aukcja dzieł na portalu Allegro Charytatywni na rzecz Szlachetnej Paczki.

W projekcie są już młodzi kuratorzy. Organizatorzy chcą teraz zaprosić do współpracy artystów aktywnych twórczo i wraz z nimi przybliżać ludziom sztukę współczesną. Dlatego jeśli chcesz współtworzyć projekt o zasięgu ogólnopolskim, pokazać swoje prace w prestiżowej instytucji jaką jest Muzeum Narodowe w Krakowie (tuż obok Damy z gronostajem Leonarda da Vinci i dzieł Stanisława Wyspiańskiego), poszerzyć sieć kontaktów – poznać nowych kuratorów, artystów, osoby związane ze sztuką oraz biznesem, pojawić się ze swoją twórczością w mediach nie tylko branżowych, przekazać swoją pracę na wyjątkową aukcję charytatywną – zgłoś się do 20 października do Stowarzyszenia Wiosna! Więcej informacji na oficjalnym fanpage’u Sztuki Teraz na portalu Facebook.

Sztuka Teraz
Od października 2017 do lutego 2018 roku
Zgłoszenia: do 20 października 2017 roku
Stowarzyszenie Wiosna, Kraków

Dodaj komentarz