• 2017-10-10

3 razy I – ilustracja, identyfikacja, informacja

Miesięcznik „Znak” zaprasza na redakcyjną dyskusję z udziałem publiczności pt. Ilustracja, identyfikacja, informacja – o grafice użytkowej, której zapis ukaże się w grudniowym wydaniu miesięcznika. Dyskusja odbędzie się 13 października w krakowskim Bunkrze Sztuki i rozpocznie o godzinie 17.30.

Ilustracja, identyfikacja, informacja – o grafice użytkowej (źródło: materiały prasowe)

Ilustracja, identyfikacja, informacja – o grafice użytkowej (źródło: materiały prasowe)

O czym informuje ilustracja? Jak czytać ilustracje? Czym ona jest? Dlaczego ilustracja to nie tylko „piękny obrazek”? Jakimi prawami rządzi się grafika użytkowa? Czym jest dobra identyfikacja? Jakie trendy w projektowaniu można zauważyć? Co sprawdza się w polskiej przestrzeni wizualnej, a co nasza przestrzeń „odrzuca”?

Na te pytania w czasie dyskusji postarają się odpowiedzieć: Anna Bargiel – kuratorka, związana z Bunkrem Sztuki w Krakowie, Władysław Buchner – dyrektor artystyczny miesięcznika „Znak”, pracownik studia kreacji Canal+, Sebastian Frąckiewicz – dziennikarz kulturalny, krytyk, kurator, autor książki Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji (Wydawnictwo Czarne) i Kuba Sowiński – projektant grafiki użytkowej, współtwórca ogólnopolskiego kwartalnika projektowego 2+3D, który razem z Wojciechem Kubienią prowadzi Biuro Szeryfy.

Spotkanie poprowadzi Olga Drenda – dziennikarka i tłumaczka, autorka Duchologii polskiej (Duchologia) i współautorka książki Czyje jest nasze życie?.

Ilustracja, identyfikacja, informacja – o grafice użytkowej
13 października 2017 roku o godzinie 17.30
Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a, Kraków

Dodaj komentarz