Tuszem i grafitem traktowane

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wystawę i wernisaż prac Adama Kopca – lubińskiego artysty, absolwenta wrocławskiej ASP.

Adam Kopiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Kopiec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Swoje grafiki Kopiec wykonuje w technice akwaforty. Dzięki zastosowaniu pełnej gamy cieni i przejść tonalnych osiąganych dzięki żmudnemu kropkowaniu prace te cechuje niezwykła szczegółowość. Z misternych łączeń linii, kropki i kreski wyłaniają się kompozycje o charakterystycznym klimacie opisujące otaczającą autora rzeczywistość.

W skład legnickiej ekspozycji wchodzą powiązane ze sobą dwa cykle prac. Pierwszy – Panorama trawionej pamięci – to prace, które powstawały na przestrzeni wielu lat. Stanowią autorską reminiscencję, próbę powrotu do nieistniejących już dzisiaj miejsc z jego dzieciństwa. Drugi cykl to rozwinięcie tematu związanego z przyrodą. Jest to zabawa strukturą i fakturą „wyrwanych z pierwotnego kontekstu” elementów przyrody, próba nadania im nowego znaczenia, uchwycenia nowych wymiarów postrzegania przyrody.

Adam Kopiec – urodził się w 1985 r. w Lubinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wydziału Malarstwa i Rzeźby, wcześniej studiował także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Artysta plastyk, grafik, rysownik, od kilku lat również twórca scenografii z powodzeniem realizujący kolejne projekty scenograficzne.

Adam Kopiec. Tuszem i grafitem traktowane
Od 5 do 29 października 2017 roku
Wernisaż: 13 października 2017 roku, godz. 18.00
Galeria Ring w Legnicy

Dodaj komentarz