• 2017-10-06

Grupa Whitney wznawia swój debiutancki album

Grupa Whitney ogłosiła premierę Light Upon The Lake: Demo Recordings. Płyta ukaże się 10 listopada nakładem wytwórni Secretly Canadian. Album zwierać będzie pierwotne wersje utworów, które znalazły się na debiucie zespołu oraz nieopublikowaną dotąd piosenkę You and Me. Ta kompozycja to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa.

Whitney, „Light Upon The Lake: Demo Recordings” (źródło: materiały prasowe)

Whitney, „Light Upon The Lake: Demo Recordings” (źródło: materiały prasowe)

Pierwszy album zespołu Light Upon The Lake powstał podczas porannych sesji w trakcie jednej z najostrzejszych zim w Chicago. Wokalista i perkusista Julien Ehrlich oraz gitarzysta Max Kakacek pracowali nad utworami o szerokiej tematyce. Po intensywnej trasie w 2016 roku. związanej z promocją albumu zespół postanowił wrócić do korzeni. Nowy krążek zabierze słuchaczy do początków twórczości zespołu.

Po prawie dwóch latach intensywnego życia w trasie postanowiliśmy zamknąć rozdział Light Upon The Lake publikując utwory w ich pierwotnej formie. Na albumie znalazł się również cover uwielbianego przez nas Allena Toussainta oraz nowa piosenka You and Me. Powoli planujemy pracę nad drugim longplayem – mówią Julien i Max.

Whitney, Light Upon The Lake: Demo Recordings
Premiera: 10 listopada 2017 roku
Wydawca: Secretly Canadian

Dodaj komentarz