• 2017-10-06

Studio Design w Budapeszcie

Już w dniach od 6 do 15 października w stolicy Węgier, odbywać się będzie jeden z największych festiwali sztuki i designu – Budapest Design Week 2017. W tym roku nie zabraknie polskiego akcentu, a wszystko za sprawą łódzkiego Studio Design.

Kalendarz Magam, zdobywca A’Design Award (źródło: materiały prasowe)

Kalendarz Magam, zdobywca A’Design Award (źródło: materiały prasowe)

Budapest Design Week to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń ze świata designu. Odbywa się ono nieprzerwanie od 2004 roku i ściąga do stolicy Węgier najlepszych projektantów ze świata sztuki i grafiki użytkowej.

W tym roku nie zabraknie polskiego akcentu. Wszystko za sprawą łódzkiej pracowni – Studio Design. Co więcej – Polacy pojadą do Budapesztu jako jeden z faworytów publiczności. Po zdobyciu srebrnej oraz żelaznej nagrody we włoskim A’Design w tym roku, Polacy zwrócili na siebie uwagę całej Europy. Specjaliści podkreślają unikalny styl, jaki w każdym projekcie prezentuje Studio Design.

Izabela Jurczyk, założycielka Studio Design (źródło: materiały prasowe)

Izabela Jurczyk, założycielka Studio Design (źródło: materiały prasowe)

To niezwykle udany dla nas rok. Zaledwie kilka miesięcy temu byliśmy jednym z triumfatorów na mediolańskim A’Design, a już za kilka dni nasze prace znów będzie można podziwiać, tym razem na Design Week Budapest. Udział w tak dużym wydarzeniu to ogromne wyróżnienie, które pokazuje jak polskie pomysły są cenione w Europie. – mówi Izabela Jurczyk,  projektantka, założycielka i dyrektor kreatywna Studio Design.

Wspomnieć należy również, że projekty realizowanie przez łódzką pracownię od lat zdobywają prestiżowe nagrody w Europie i Stanach Zjednoczonych. Do najważniejszych z pewnością zaliczyć można The America Design Awards w USA, FACES OF DESIGN w Niemczech czy Design And Design we Francji.

Na prace Studio Design zwróciły również uwagę znane firmy i instytucje międzynarodowe, w tym Bank Światowy (The World National Bank), z którym Łodzianie współpracują od 2014 roku i pomagają w przygotowaniu materiałów na konferencje w Monachium i Rydze.

Kalendarz Antalis, zdobywca Silver A’Design Award (źródło: materiały prasowe)

Kalendarz Antalis, zdobywca Silver A’Design Award (źródło: materiały prasowe)

Prace Studio Design podziwiać będzie można w czasie głównej wystawy przez cały czas trwania Design Week Budapest w dniach od 6 do 15 października.

Budapest Design Week 2017
Od 6 do 15 października
Budapeszt, Węgry

Dodaj komentarz