Jaką diagnozę wystawimy polskości?

Wystawa Muzeum Narodowego w Krakowie #dziedzictwo pobudza do dyskusji. Wszyscy, którzy chcą powiedzieć – albo posłuchać – jakie jest nasze dzisiejsze dziedzictwo, co z niego odnaleźli w MNK, a czego zabrakło i w jaki sposób mogą być definiowane pojęcia tożsamości i dziedzictwa – są zaproszeni.

„#dziedzctwo”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„#dziedzctwo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na debatę Na pokaz. Kuratorskie diagnozy polskości. Spotkanie rozpocznie się 6 października o godz. 18.00 w Sali u Samurajów w Gmachu Głównym MNK.

Poprowadzi je Piotr Policht – krytyk sztuki, kurator, redaktor magazynu „Szum”. Wśród dyskutujących znajdą się m.in. Andrzej Szczerski, wicedyrektor MNK i kurator wystawy #dziedzictwo, Ewa Gorządek, historyk sztuki, kuratorka (ze Stachem Szabłowskim), wystawy Późna polskość. Nowe formy narodowej tożsamości po roku 1989 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Piotr Bernatowicz, historyk i krytyk sztuki, kurator wystaw, wieloletni redaktor naczelny magazynu „Arteon”, Łukasz Białkowski, krytyk sztuki, niezależny kurator, wykładowca akademicki.

Debata Jaką diagnozę wystawimy polskości?
6 października 2017 roku, godz. 18.00
Muzeum Narodowe w Krakowie

Dodaj komentarz