• 2017-10-05

Something Must Break – nowy projekt muzyczny w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

Małopolski Ogród Sztuki zachęcają do poszerzania horyzontów muzycznych. Jesienią tego roku pod hasłem Something Must Break w Krakowie rusza nowy cykl koncertów. Na dobry początek przedstawiciele alternatywnej sceny zza oceanu: Priests, Mount Eerie oraz Cities Aviv. Kuratorem projektu jest Artur Rojek.

Something Must Break (źródło: materiały prasowe organizatora)

Something Must Break (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdzieś zewnętrznie zawsze tak działałem. Wiele sytuacji w moim życiu zawodowym potoczyło się właśnie w taki sposób, w imię burzenia czegoś, odrzucania zastanych rzeczy, idei tego, iż trzeba coś zburzyć, aby można było wybudować coś nowego.

Jako pierwsza wystąpi postpunkowa sensacja z Waszyngtonu – Priests. Z charyzmatyczną Katie Alice Greer na wokalu. W styczniu kwartet wydał debiutancki album o przewrotnym tytule Nothing Feels Natural. Pokazał i fanom i krytykom, iż brudne, gitarowe brzmienie nie wyklucza iście jazzowych poszukiwań rytmicznych.

Drugim z zapowiedzianych wykonawców jest osobowość amerykańskiej alternatywy – pochodzący również z Waszyngtonu – Phil Elverum. Dał się poznać jako lider formacji The Microphones, ale w Krakowie wystąpi w ramach innego projektu – Mount Eerie. Pod tym szyldem nagrał już osiem przełamujących konwencje muzyczne płyt.

Trzecim wykonawcą, pochodzący z Memphis Gavin Mays alias Cities Aviv, to jedna z ciekawszych postaci alternatywnego hip-hopu. W swoich nagraniach nawiązuje zarówno do muzyki soul, jak i nowej fali, industrialu czy IDM.

Terminy koncertów:

  • Priests – 14 października
  • Mount Eerie – 3 listopada
  • Cities Aviv – 1 grudnia

Dla Fanów OFF Festivalu organizatorzy przygotowali zniżkę przy zakupie biletów.

Something Must Break
Start: 14 października 2017 roku
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz