Architektura Łodzi i piękno detalu

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na spotkanie z cyklu Lubię wiedzieć pt. Sens i uroda detalu w architekturze – fasady łódzkie, które odbędzie się już 8 października. Ciekawym architektury i jej zdobień, muzeum proponuje spotkanie z entuzjastką detali i autorką pierwszego w Polsce przewodnika po mieście szlakami architektury, Marią Nowakowską.

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co o historii miasta potrafią powiedzieć jego detale? Czy istnieje granica, kiedy prefabrykat zamienia się w sztukę? Czy ornament to naprawdę zbrodnia, a jeśli tak – czy ktoś z nas jest wolny od recydywy?

Maria Nowakowską przybliży świat ornamentu. Architektura Łodzi zostanie ukazana przez pryzmat piękna jej detalu. Spotkanie pozwoli przyjrzeć się sposobowi, w jaki architektura wchodzi w dialog zarówno z własną historią, jak i z tożsamością miejsca, w którym się znajduje. Będzie również okazją do zakupu Łódzkiego detalu – przewodnika po Łodzi szlakami detali architektonicznych.

Maria Nowakowska – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystka Prezydent Miasta Łodzi, laureatka nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w konkursie Młodzi w Łodzi oraz dwóch nagród za działalność społeczną – Punktu dla Łodzi i nagrody Gazety Społecznej Miasto Ł. Koordynatorka i animatorka projektów, związana na co dzień z Centrum OPUS. Koordynatorka projektów społecznych oraz promujących twórcze podejście do dziedzictwa, m.in. cyklu A/Ż Architektura na Żubardzkiej. Przygotowuje drugi tom wspomnianego przewodnika oraz grę planszowo-karcianą o detalach architektonicznych, które ukażą się w 2018 r.

Spotkanie odbędzie się w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15.

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sens i uroda detalu w architekturze – fasady łódzkie
Spotkanie z cyklu Lubię wiedzieć
8 października 2017 roku o godzinie 12.30
Sala Lustrzana Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR