Architektura Łodzi i piękno detalu

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na spotkanie z cyklu Lubię wiedzieć pt. Sens i uroda detalu w architekturze – fasady łódzkie, które odbędzie się już 8 października. Ciekawym architektury i jej zdobień, muzeum proponuje spotkanie z entuzjastką detali i autorką pierwszego w Polsce przewodnika po mieście szlakami architektury, Marią Nowakowską.

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co o historii miasta potrafią powiedzieć jego detale? Czy istnieje granica, kiedy prefabrykat zamienia się w sztukę? Czy ornament to naprawdę zbrodnia, a jeśli tak – czy ktoś z nas jest wolny od recydywy?

Maria Nowakowską przybliży świat ornamentu. Architektura Łodzi zostanie ukazana przez pryzmat piękna jej detalu. Spotkanie pozwoli przyjrzeć się sposobowi, w jaki architektura wchodzi w dialog zarówno z własną historią, jak i z tożsamością miejsca, w którym się znajduje. Będzie również okazją do zakupu Łódzkiego detalu – przewodnika po Łodzi szlakami detali architektonicznych.

Maria Nowakowska – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, stypendystka Prezydent Miasta Łodzi, laureatka nagród Rektora Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w konkursie Młodzi w Łodzi oraz dwóch nagród za działalność społeczną – Punktu dla Łodzi i nagrody Gazety Społecznej Miasto Ł. Koordynatorka i animatorka projektów, związana na co dzień z Centrum OPUS. Koordynatorka projektów społecznych oraz promujących twórcze podejście do dziedzictwa, m.in. cyklu A/Ż Architektura na Żubardzkiej. Przygotowuje drugi tom wspomnianego przewodnika oraz grę planszowo-karcianą o detalach architektonicznych, które ukażą się w 2018 r.

Spotkanie odbędzie się w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15.

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łódzki detal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sens i uroda detalu w architekturze – fasady łódzkie
Spotkanie z cyklu Lubię wiedzieć
8 października 2017 roku o godzinie 12.30
Sala Lustrzana Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Dodaj komentarz