Klubowa odsłona Avant Art Festival

Avant Art Festival po raz pierwszy w historii odbędzie się w Warszawie. Jego klubowa odsłona będzie miała miejsce 7 października w Niebie. To już dziesiąta edycja tego wywodzącego się z Wrocławia i jednego z największych wydarzeń prezentujących muzykę eksperymentalną i awangardową.

10. Avant Art Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Avant Art Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Radykalny, tak jak radykalny jest powrót do korzeni, które, jak to zazwyczaj bywa, pozostają podziemne – Avant Art wyłania się po raz 10. w ogóle i po raz pierwszy w Warszawie. To wyjątkowe wydarzenie, które posiada silną, ukształtowaną tożsamość, wyróżniającą się wśród innych polskich festiwali.

Eklektyzm jest jego priorytetem w prezentowaniu więzów łączących różne estetyki i gatunki, nie tylko na gruncie muzycznym, ale także sztuk awangardowych i eksperymentalnych. Jak mówią sami organizatorzy:

Niewiele tu bieżącego konfetti, mało popkulturowego splendoru. To, mamy nadzieję, undergroundowa konsekwencja w jej rozlicznych, bogatych przejawach. To uczciwość wobec siebie i odbiorcy. Bez kompromisu, rozwiązań doraźnych. Bez krzywej zysku i tabeli strat, bez cynizmu, tylko sama Muzyka.

W najbliższą sobotę będzie można usłyszeć takich artystów jak: Lutto Lento (PL), Powell (UK), Actress (UK), Flowdan (UK), Regis (UK).

10. Avant Art Festival
7 października 2017 roku
Klub Niebo w Warszawie

Dodaj komentarz