• 2017-10-04

Kamera Akcja na start

Niemiłość w reżyserii Andrieja Zwiagincewa to jeden z najbardziej poruszających obrazów tegorocznego konkursu głównego na festiwalu w Cannes. Film ten zostanie zaprezentowany na uroczystym otwarciu 8. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi.

8. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi (źródło: materiały prasowe)

8. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi (źródło: materiały prasowe)

Rosyjski reżyser po raz kolejny portretuje współczesną Rosję. Tym razem rdzeniem dla historii staje się współczesna rodzina w trakcie głębokiego kryzysu. Rozwód jest przesądzony. Nowi partnerzy wybrani. Obok kolejnych kłótni, wrzasków, potencjalnych kupców rodzinnego mieszkania i przerażającej znieczulicy dorosłych, krząta się ośmiolatek Alosza. Kolejne przeżycia traumatycznie wpływają na jego psychikę. Wydaje się być niepotrzebny, niewidzialny, niekochany. Co oznacza jego zniknięcie dla rozwodników?

Film Zwiagincewa jest zrealizowany z niebywałą precyzją. Chłodny klucz zdjęć potęguję eskalację napięcia wśród bohaterów i przyprawia widza o ciarki. Rodzinny dramat rozrysowany jest na trzy postaci, ale każda drugoplanowa rola dopełnia obraz emocjonalnej pustki. Każde z potencjalnych wyborów rozwodników oddala ich od dziecka. Jest też iluzją lepszego życia, w którym trudno jest znaleźć miejsce dla Aloszy. Widzimy bohaterów stojących nad przepaścią i jednocześnie bujających w obłokach, szukających miłości, a może jedynie jej złudzenia?

Zdjęcia do filmu ukończono 5 kwietnia 2017 roku, 9 kwietnia film był gotowy, a termin zgłaszania filmów do selekcji festiwalu w Cannes mijał 10 kwietnia. Tego dnia rano producenci dostarczyli do Paryża gotowy materiał i 13 kwietnia dyrektor festiwalu Thierry Frémaux ogłosił program 70 edycji festiwalu w Cannes, w którym znalazła się Nelyubov. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Głównym.

8. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi
Od 19 do 22 października 2017 roku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR