• 2017-10-04

Kamera Akcja na start

Niemiłość w reżyserii Andrieja Zwiagincewa to jeden z najbardziej poruszających obrazów tegorocznego konkursu głównego na festiwalu w Cannes. Film ten zostanie zaprezentowany na uroczystym otwarciu 8. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi.

8. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi (źródło: materiały prasowe)

8. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi (źródło: materiały prasowe)

Rosyjski reżyser po raz kolejny portretuje współczesną Rosję. Tym razem rdzeniem dla historii staje się współczesna rodzina w trakcie głębokiego kryzysu. Rozwód jest przesądzony. Nowi partnerzy wybrani. Obok kolejnych kłótni, wrzasków, potencjalnych kupców rodzinnego mieszkania i przerażającej znieczulicy dorosłych, krząta się ośmiolatek Alosza. Kolejne przeżycia traumatycznie wpływają na jego psychikę. Wydaje się być niepotrzebny, niewidzialny, niekochany. Co oznacza jego zniknięcie dla rozwodników?

Film Zwiagincewa jest zrealizowany z niebywałą precyzją. Chłodny klucz zdjęć potęguję eskalację napięcia wśród bohaterów i przyprawia widza o ciarki. Rodzinny dramat rozrysowany jest na trzy postaci, ale każda drugoplanowa rola dopełnia obraz emocjonalnej pustki. Każde z potencjalnych wyborów rozwodników oddala ich od dziecka. Jest też iluzją lepszego życia, w którym trudno jest znaleźć miejsce dla Aloszy. Widzimy bohaterów stojących nad przepaścią i jednocześnie bujających w obłokach, szukających miłości, a może jedynie jej złudzenia?

Zdjęcia do filmu ukończono 5 kwietnia 2017 roku, 9 kwietnia film był gotowy, a termin zgłaszania filmów do selekcji festiwalu w Cannes mijał 10 kwietnia. Tego dnia rano producenci dostarczyli do Paryża gotowy materiał i 13 kwietnia dyrektor festiwalu Thierry Frémaux ogłosił program 70 edycji festiwalu w Cannes, w którym znalazła się Nelyubov. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Głównym.

8. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi
Od 19 do 22 października 2017 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR