Kamila Model o naturze

Kamila Model jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Motywem przewodnim jej wystawy w Galerii Promocyjnej jest natura.

Kamila Model, „Wieczór w tamtym ogrodzie”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamila Model, „Wieczór w tamtym ogrodzie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na obrazach Kamili Model w wielobarwnej kąpieli świateł i form podglądamy organiczny świat. Artystka tworzy swoje prace na zasadzie nanoszenia na siebie kolejnych pastelowych plam barwnych (różu, pomarańczu, zieleni, żółci, błękitu), przy jednoczesnym wydobywaniu tła. Nazywa je, inspirując się,­­­­ między innymi, literaturą piękną.

Trzy róże to tytuł zaczerpnięty z wiersza Bolesława Leśmiana, w którym to poeta za pomocą bogatego opisu natury wyraża silne emocje, ukazując „dwie dusze, dwa ciała ukryte w zieleni”. Na wystawie eksponowane będą również takie prace, jak Osłona czy Cień. Większość prezentowanych w Galerii Promocyjnej obrazów powstała w ostatnim roku.

Kamila Model – urodziła się w Gdańsku w 1988 roku. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa w latach 2007-2012. Dyplom  uzyskała w 2012 roku w Pracowni prof. Jerzego Ostrogórskiegoj. W latach 2012–2014 w ramach rezydentury w projekcie DOM gdańskiej Kolonii Artystów prowadziła pracownię malarską. Jej obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce. W 2016 roku została nominowana do Nagrody Miasta Gdańska – Młody Twórca Kultury.

Kamila Model. Wieczór w tamtym ogrodzie
Od 4 października do 5 listopada 2017 roku
Galeria Promocyjna w Warszawie

Dodaj komentarz